Taekwondocy z dwoma medalami Polish Open & Warsaw Cup

kamil-serafin-wiktoria-knapczyk
istotne.pl 0 taekwondo, gladius, turniej

Za nami 19 edycja turnieju Polish Open & Warsaw Cup, która miała miejsce 8 i 9 września w stolicy Polski. W zawodach wystartowało blisko 800 zawodników z 22 krajów, w tym siedmioro taekwondoków LMKS Gladius. Startujący w kategorii -68 kg juniorów Kamil Serafin wywalczył srebrny medal. Nasz zawodnik w finale uległ Rosjaninowi Nikicie Rubashence, przegrywając zaledwie jednym punktem.

Brązowy krążek zdobyła zaś Wiktoria Knapczyk (-44 kg kadetek). Wiktoria odpadła w półfinale, ulegając Dominice Hronovej z Czech.

W drugim dniu turnieju walczyli Yevgen Nikitin (-74 kg seniorów), Dawid Poznański (-37 kg kadetów), Paulina Stojanowska (-49 kg juniorów), Marcin Skiba (-61 kg kadetów) i Mateusz Boczarski (-53 kg kadetów). Dwaj ostatni przegrali walki o awans do strefy medalowej, pozostali – niestety – odpadli w pierwszych pojedynkach.

(informacja: Taekwondo Bolesławiec/ii)