9 znaków na 20 metrach chodnika

9 znaków na 20 metrach chodnika
fot. Krzysztof Gwizdała Kolejne kuriozum na ścieżce pod zarządem Piotra Romana.
istotne.pl znak, rower, ścieżka

O ścieżce rowerowej na chodniku przy ulicy Jana Pawła II w Bolesławcu już pisaliśmy. Wtedy zwróciliśmy uwagę na słupki na środku chodnika i ścieżki. Po naszym artykule słupki przestawiono, ale w tym samym miejscu pojawiło się kolejne kuriozum. Tym razem znaki. Na dwudziestu metrach zmieszczono ich dziewięć.

Zakaz wjazdu rowerów, zakaz ruchu pieszych, droga dla rowerów, droga dla pieszych i droga pieszo-rowerowa. To wszystko z jednej strony, z drugiej powtórzone.

O koszcie zakupu znaków i ich wkopania nie będziemy już pisać, bo przecież to nic w porównaniu z dziurą w budżecie, jaką zafundowali nam radni z prezydentem Piotrem Romanem.

Pomysłodawcom oznakowania gratulujemy fantazji. Szkoda, że nie doceniają inteligencji pieszych i rowerzystów, którym na pewno wystarczyłby jeden znak.

Pięć znaków, do tego oznakowania namalowane na chodniku. Nie sposób się pomylić.Pięć znaków, do tego oznakowania namalowane na chodniku. Nie sposób się pomylić.fot. Krzysztof Gwizdała
Dwadzieścia metrów dalej  ni stąd, ni zowąd, znów cztery znaki.Dwadzieścia metrów dalej ni stąd, ni zowąd, znów cztery znaki.fot. Krzysztof Gwizdała

(informacja: KG)