BKS pokonał Olszę Olszynę Lubańską 5:0

pilkarz-mecz-bks-olsza-olszyna-lubanska
fot. istotne.pl W pierwszej kolejce ligi okręgowej bolesławianie wysoko pokonali Olszynę Lubańską. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Łukasz Filipiak (2), Marek Kumoś, Jacek Bochnia i Łukasz Graczyk.
istotne.pl 0 olsza, olszyna, łukasz filipiak, bks bolesławiec, ul. lubańska

W wyjazdowym spotkaniu BKS Bolesławiec pokonał Olszę Olszynę Lubańską 5:0. Zespół z Olszyny był równorzędnym partnerem tylko do 20 minuty meczu. Wówczas wynik spotkania otworzył pięknym strzałem w okienko Łukasz Filipiak. W 44 minucie piłkę z rzutu wolnego uderzył Marek Kumoś. Futbolówka minęła mur, odbiła się od słupka i wpadła do siatki. 2:0 dla BKS. Zaledwie minutę później Łukasz Filipiak zakręcił obrońcami i podał do Jacka Bochni, który bez problemów wpakował piłkę do siatki. W 56 minucie ponownie w roli głównej był Łukasz Filipiak. Tym razem piłkarz BKS ośmieszył obronę gospodarzy, minął czterech bezradnych zawodników i umieścił piłkę w siatce. W 69 minucie Łukasz Filipiak dokładnie podał do, będącego na czystej pozycji, Łukasz Graczyka, zaś ten z najbliższej odległości nie dał szans bramkarzowi gospodarzy i ustalił wynik spotkania na 5:0. BKS kontrolował spotkanie do ostatnich minut i pewnie pokonał rywali z Olszyny.

Łukasz Filipiak był najlepszym zawodnikiem meczuŁukasz Filipiak był najlepszym zawodnikiem meczufot. Marcin Zabawa

Najlepszym piłkarzem spotkania był bez wątpienia Łukasz Filipiak. Zawodnik zdobył dwa gole i asystował przy dwóch kolejnych. BKS przeważał zarówno pod względem kondycyjnym jak i w każdym innym elemencie gry. W najbliższą sobotę w Bolesławcu BKS zmierzy się z Piastem Wykroty.

BKS Bobrzanie: Mazur (72' Bochnia B.) – Pietrzak (81' Powroźnik), Kumoś, Głowacki, Mucha, Żmudziński, Wojciechowski (83' Kamuda), Sworacki, Bochnia J. (żk), Filipiak, Graczyk (78' Świca).

(informacja: Marcin Zabawa)