Turniej Nadziei Olimpijskich Taekwondo

taekwondo-olimpijskie-zawodnik-walka
fot. istotne.pl Około 90 zawodników z Polski i Słowacji rywalizowało w dwóch kategoriach wiekowych. Bolesławianie zdobyli 5 medali: 2 złote, 1 srebrny i 2 brązowe.
istotne.pl 0 taekwondo, stojanowska, kamil serafin

W sobotę (18 czerwca) w sali sportowej przy Miejskim Zespole Szkół nr 2 przy ul. Jana Pawła II odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich Taekwondo CEFTA Open 2011. Nim młodzi taekwondocy wyszli na maty nastąpiło uroczyste otwarcie imprezy. W otwarciu, oprócz zawodników i trenerów, uczestniczyli m.in. Prezydent Bolesławca Piotr Roman, Burmistrz Prnjavora Darko Tomaš. Burmistrz Prnjavora otrzymał pamiątkowy medal turnieju, natomiast Piotr Roman otrzymał dyplom uznania od prezesa Polskiego Związku Taekwondo Olimpijskiego. Dyplom został przyznany za wkład w rozwój taekwondo olimpijskiego. Gościem specjalnym turnieju był Ryszard Tomczyk, który m.in. wręczał medale zwycięzcom.

W zawodach wzięło udział około 90 zawodników ze Słowacji i Polski. Rywalizowano w dwóch kategoriach wiekowych. W kategorii kadetów mierzyli się 12-14 latkowie, a w kategorii juniorów 15-17 latkowie. Pojedynki, niejednokrotnie bardzo efektowne, rozgrywały się na dwóch matach. Zawodnicy i zawodniczki nie oszczędzali się w czasie walki.

5 medali dla UKS Ilyo Bolesławiec

Podopieczni Mariusza Sulmy zdobyli aż 5 medali. Złote krążki wywalczyli: Kamil SerafinPaulina Stojanowska. Srebro wywalczył Remigiusz Różnicki. Brązowe medali przypadły w udziale: Mateuszowi BoczarskiemuWiktorii Knapczyk. Kamil Serafin i Paulina Stojanowska zostali także uznani za najlepszego juniora i juniorkę turnieju.

Paulina Stojanowska z UKS Ilyo zdobyła złoty medalPaulina Stojanowska z UKS Ilyo zdobyła złoty medalfot. UKS Ilyo
Złoto wywalczył także bolesławianin Kamil SerafinZłoto wywalczył także bolesławianin Kamil Serafinfot. UKS Ilyo

Turniej Nadziei Olimpijskich odbył się dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Bolesławiec oraz grupy OVB i firmy Extra Dach. UKS Ilyo składa także szczególne podziękowania Zbigniewowi Kowalczykowi.

(informacja: UKS Ilyo/MZ )