MKS Bolesłavia piątym klubem w kraju

Logo klubu Bolesłavia
fot. MKS Bolesłavia Reprezentanci Bolesłavii wywalczyli 8 medali na Mistrzostwach Zrzeszenia LZS w Słubicach, a Ewa Ochocka zdobyła brąz w turnieju Samsung Athletic Cup.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, wróbel, bolesłavia, ewa ochocka

W dniach 11-12 czerwca w Słubicach (województwo lubuskie) odbyły się Mistrzostwa Zrzeszenia LZS Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Lekkiej Atletyce. Reprezentacja Międzyszkolnego Klubu Sportowego Bolesłavia wywalczyła 8 medali (sam klub zaś uplasował się na 5 pozycji w kraju).

Złoto dla Bolesłavii zdobyły: Agnieszka Dalmata (w rzucie dyskiem) i Beata Dąbal (w rzucie młotem). Obie zawodniczki są podopiecznymi Tomasza Markowskiego. Beata Dąbal wywalczyła też dwa srebrne krążki: w pchnięciu kulą i rzucie dyskiem.

Brązowe medale przypadły:
Maciejowi Chojnackiemu (trener: Ryszard Posacki) – w biegu na 110 m przez płotki
Grzegorzowi Szuszkiewiczowi – w rzucie młotem
Bartoszowi Wróblowi (trenerka: Małgorzata Markowska) – w biegu na 1500 m
sztafecie 4 x 400 m (w składzie: Marek Pławiak, Artur Polański, Hubert ErhardtBartosz Wróbel).

Ewa Ochocka i Tomasz MajewskiEwa Ochocka i Tomasz Majewskifot. Małgorzata Markowska

Ewa Ochocka z brązowym medalem Samsung Athletic Cup

Natomiast 12 czerwca w Krakowie miał miejsce turniej Samsung Athletic Cup. Sprinterka MKS Bolesłavia Ewa Ochocka zajęła trzecie miejsce w biegu na 100 metrów kobiet. Trenerką lekkoatletki jest Małgorzata Markowska.

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)