Bardzo dobry występ bolesłavian w Grand Prix PZLA

tobiasz-burzynski
istotne.pl 0 lekkoatletyka, bieg, karaban, bolesłavia

Za nami zawody Grand Prix PZLA – Cross Żagański w biegach przełajowych. Wystartowało w nim 400 zawodników, w tym lekkoatleci MKS Bolesłavia. Srebro wywalczyli: Tobiasz Burzyński (w biegu na 1 500 m) oraz Wojciech Karaban (na dystansie 3 km).

Bartosz Wróbel, ubiegłoroczny medalista mistrzostw Polski w biegach przez przeszkody, był czwarty w biegu juniorów na 4 km. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Dominika Kamińska, zajmując piątą lokatę w kategorii juniorek (Bartosz i Dominika to podopieczni Małgorzaty Markowskiej).

Bolesłavia potwierdziła, że jest znakomitym ośrodkiem szkolenia dzieci i młodzieży również w biegach przełajowych. Klub zdobył też cztery punkty w systemie współzawodnictwie dzieci i młodzieży, realizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

(informacja: MKS Bolesłavia/ii)