Zawodnicy UKS Tukan Iwiny znów na podium mistrzostw Polski

Biegacz
istotne.pl 0 zawody, bieg, uks tukan

W dniach 14-16 maja w okolicach Ostródy (Wzgórza Dylewskie) odbyły się Klubowe Mistrzostwa Polski w Biegu na Orientację. Teren był bardzo wymagający. Co więcej, było przenikliwie zimno, padał deszcz i panowała gęsta mgła. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych zawodnicy Tukana poradzili sobie znakomicie. Pierwszego dnia rozegrano bieg sztafetowy. Sztafeta młodzików z Iwin uplasowała się na siódmym miejscu, juniorzy zajęli ósmą lokatę. Ubiegłoroczni wicemistrzowie Polski juniorów tym razem wystartowali w kategorii seniorów (uplasowali się na 11 pozycji).

Drugiego dnia zawodów odbyły się biegi na dystansie klasycznym. Małgosia Szeliga (kat. K-18) zajęła szóstą lokatę. Angelika Haniszewska (K-16) i Wojciech Pachnik (M-20) uplasowali się na 7 pozycji.

Ostatni dzień mistrzostw okazał się szczęśliwy dla zawodników Tukana. W biegu sprinterskim Małgosia Szeliga zdobyła srebrny krążek, a Marek Wojnowicz (M-18) wywalczył brąz. Małgosię od zwycięstwa dzieliło zaledwie 11 sekund (co w biegu na orientację nie jest wielką stratą). Nasza zawodniczka prowadziła przez większość trasy. Niewielki błąd zadecydował o przegranej biegaczki z Iwin.

Juniorka młodsza Angelika Haniszewska, mimo że startuje dopiero od roku, należy do polskiej czołówki w swojej kategorii. W biegu sprinterskim zajęła wysokie 5 miejsce i uzyskała kwalifikację do tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Miejsce w pierwszej dziesiątce wywalczył też Wojciech Pachnik (był dziewiąty).

Jeszcze w tym tygodniu odbędzie się turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Juniorów. Redakcja serwisu IstotneInformacje.pl trzyma kciuki za biegaczy z Iwin.