Krzysztof Jasiński złotym medalistą Mistrzostw Polski

Krzysztof Jasiński
istotne.pl 0 taekwondo, krzysztof jasiński, yevgen nikitin

W miniony weekend w Luboniu koło Poznania odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w Taekwondo Olimpijskim. Bolesławiec reprezentowała dwójka zawodników UKS Ilyo, Yevgen Nkitin w kat. 68 kg oraz Krzysztof Jasiński w kat. 54 kg. Dla Krzysztofa Jasińskiego mistrzostwa w Luboniu okazały się wymarzonym debiutem w kategorii seniorów. Bolesławianin wywalczył złoty medal, nie dając szans w półfinale i finale zawodnikom z Poznania. Złoty medal Krzysztofa Jasińskiego jest pierwszym tak wysokim osiągnięciem w historii klubu Ilyo - w tej kategorii rywalizacji olimpijskiej i sporcie kwalifikowanym. Krzysztof Jasiński ma już na swoim koncie dwukrotny tytuł Mistrza Polski Juniorów (2008-2009).

Krzysztof Jasiński zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w TaekwondoKrzysztof Jasiński zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondofot. Ilyo

Drugi z bolesławian - Yevgen Nikitin - mimo dobrego rozlosowania (bez walk przedbiegowych) uplasował się na pozycji 5, przegrywając walkę o wejście do półfinału z zawodnikiem AZS AWF Warszawa Bernardem Danielem. W mistrzostwach, w kategorii -73 kg kobiet, startowała także bolesławianka, obecnie reprezentująca AZS AWF Wrocław Małgorzata Kochańska (srebrna medalistka Mistrzostw Polski Seniorów w 2009 r.). Niestety, w ćwierćfinale uległa zawodniczce Wojskowego Klubu Sportowego GRUNWALD Poznań - Martynie Swojak.

Organizatorem, najważniejszej w tym roku imprezy dla seniorów w Taekwondo Olimpijskim, były kluby AZS OŚ Poznań oraz Czerwony Smok Poznań. W tym roku Mistrzostwa Polski, we wszystkich kategoriach wiekowych, rozgrywane są z użyciem Hogo (ochraniaczy tułowia) z elektronicznym systemem rejestracji punktów (EBP – Electronic Body Protektor).