Bluesowa Noc ponownie w Bolesławcu!

Bluesowa Noc ponownie w Bolesławcu!
fot. Jan Dudek Serwis IstotneInformacje.pl zaprasza na wyjątkowy koncert bluesowy. 4 czerwca w Amfiteatrze przy ulicy Spacerowej zagrają Młody Krawiec Band, Luz Blues, Elch Band i Chłopaki z Ferajny.
istotne.pl koncert, chłopiec, z, jan dudek, blues night in bolesławiec, chłopaki z ferajny

W piątek, 4 czerwca, w Amfiteatrze przy ulicy Spacerowej odbędzie się druga edycja Blues Night in Bolesławiec. Można będzie posłuchać doskonałego bluesa, i to za darmo. Zagrają: Młody Krawiec Band, Luz Blues i niemiecki Elch Band. Gwiazdą wieczoru będą Chłopaki z Ferajny (czyli grupa kolegów z bolesławieckich zespołów, m.in. z Obstawy Prezydenta i Blues Beer).

Na pomysł bluesowych nocy wpadł wokalista Maciej Tylenda. Rok temu Maciej wraz z Dariuszem Uścińskim i Janem Dudkiem zorganizowali pierwszą Blues Night w Galerii Concordia. Impreza, która miała być kameralnym spotkaniem kilkunastu znajomych, przerodziła się w wydarzenie cykliczne. Pierwsza edycja BNiB zgromadziła ponad 300 osób.

Współorganizatorami drugiej Bluesowej Nocy są Bolesławiecki Ośrodek Kultury-Międzynarodowe Centrum Ceramiki oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. – Bez pomocy tych instytucji nie bylibyśmy w stanie udźwignąć ciężaru imprezy – mówi Maciej Tylenda. – Naszym głównym celem jest to, aby impreza była darmowa. Nie dysponujemy żadnym budżetem. Na szczęście nasz pomysł spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony życzliwych nam osób.

Prywatna firma „Spółdzielnia Usługowa Piast” z Legnicy bezpłatnie zapewni ochronę podczas koncertu. W przygotowaniach do imprezy pomagać będą też znajomi muzyków. – Bez pomocy naszych przyjaciół nie mielibyśmy szans na sprawne przeprowadzenie całości przygotowań – podkreśla Jan Dudek, jeden z organizatorów BNiB. – Sam koncert to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Impreza jest darmowa, więc wszystko robimy własnymi siłami.

fot. Jan Dudek

4 czerwca nie warto zostawać w domu. Na scenie pojawią się m.in. charyzmatyczny wokalista Maciej Tylenda, znakomity gitarzysta z Görlitz Rafał „Łąka” Wierse, legenda bolesławieckiej harmonijki Jacek „Orzeł” Lubiński oraz perkusista Sumptuastic Tomasz Bubieńczyk. – Damy z siebie wszystko, żeby druga edycja BNiB była równie udana jak pierwsza. A może będzie jeszcze lepiej? – zapowiada Maciej Tylenda.

Koncert rozpocznie się o 19:00 i potrwa do 23:00. Imprezę zakończy tradycyjne jam session. Serwis IstotneInformacje.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Relację z poprzedniej Bluesowej Nocy możesz przeczytać TUTAJ.

(informacja Dariusz Uściński/ii)