Zawody dla strongmanów odbyły się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 zawody, siłacz, mosir bolesławiec

W siłowni TKKF Bolesławianka rozegrano Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 18 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Jerzy Pagórski, reprezentant NZ Parowa (wycisnął 155 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Piotr Potocki z Nowogrodźca, a na trzeciej – Ireneusz Wieczorkiewicz z Legnicy.

W kategorii seniorów zwyciężył Bartłomiej Cierlik z klubu Activ. Siłacz wycisnął 175 kg. Drugie miejsce zajął Mariusz Staruch z Cezara, a trzecie – Rafał Kapnik (Activ).

W kategorii seniorów starszych wygrał Jerzy Lewandowski (wycisnął 170 kg). Drugi był Leszek Członka (obaj z TKKF Bolesławianka).

Wśród mastersów najlepszy był Zbigniew Szymański (130 kg). Drugie miejsce zajął Andrzej Lisowski (obaj z TKKF Bolesławianka). Trzeci był Ryszard Kucharski z Cezara. Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2011.