Wolontariuszki w Domu Dziecka

Wolontariuszki w Domu Dziecka
fot. Nina Spychała Nikt z nas nie żyje tylko dla siebie – pod tym hasłem kryje się wolontariat, jaki z własnej inicjatywy prowadzi młodzież będąca pod opieką Hufca Pracy w Bolesławcu.
istotne.pl dom dziecka, wolontariat, hp bolesławiec

Wolontariat prowadzony jest w ramach programu „Aktywność – Dobry Wybór”, jaki Ochotniczy Hufiec Pracy realizuje od wielu lat, motywując młodzież do działania na rzecz innych.

Młodzież regularnie pomaga w Domu Dziecka w Bolesławcu. Podopieczne OHP bardzo chętnie spędzają wolny czas z wychowankami placówki. Pomiędzy wolontariuszkami a dziećmi nawiązała się szczególna przyjaźń. Uczennice Zespołu Szkół Budowlanych zorganizowały wśród znajomych zbiórkę odzieży, zabawek i innych drobiazgów dla maluchów z Domu Dziecka. Niektóre z wolontariuszek tak mocno zaprzyjaźniły się z dzieciakami, że zabierają je na drobne zakupy.

fot. Nina Spychała

Podopieczne OHP czują się potrzebne i chcą pomagać. 21 maja Hufiec Pracy planuje zabrać najmłodszych na biwak sportowo-rekreacyjny w Krępnicy, a 2 czerwca dzieci wyjadą na wycieczkę do Srebrnej Góry.

(informacja Nina Spychała/ii)