SP nr 4 najlepsza w czwórboju lekkoatletycznym

Zawodniczki
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, mosir bolesławiec, pceikk bolesławiec

Za nami mistrzostwa miasta i powiatu szkół podstawowych w czwórboju lekkoatletycznym. Zawody rozegrano w środę, 28 kwietnia, na stadionie miejskim. Mistrzyniami Bolesławca i powiatu zostały dziewczęta z SP nr 4 w Bolesławcu (w składzie: Eryka Baran, Monika Sandak, Emilia Szczepan, Maja Szocińska, Marcelina Hunc i Magda Dalecka). Wicemistrzostwo miasta wywalczyły lekkoatletki z SP nr 1 (trzecie miejsce w klasyfikacji powiatowej), a wicemistrzostwo powiatu – zawodniczki z Nowogrodźca. Trzecie miejsce w klasyfikacji miejskiej zajęły reprezentantki SP nr 2.

W kategorii chłopców mistrzostwo miasta i powiatu wywalczyła ekipa z SP nr 4 (w składzie: Dariusz Paleń, Dariusz Rutkiewicz, Maciej Buciak, Damian Gradzik, Miłosz Dąbrowa i Kacper Olszewski). Wicemistrzami Bolesławca i powiatu zostali zawodnicy z SP nr 1. Trzecie miejsce w miejskiej klasyfikacji drużynowej zajęli lekkoatleci z SP nr 5, a w powiatowej – zawodnicy z Ocic.

Indywidualnie najwięcej punktów zdobyli: Justyna Karpina z SP w Tomisławiu (w klasyfikacji powiatowej), Eryka Baran z SP nr 4 (w klasyfikacji miejskiej) oraz Kamil Mikietiuk z SP nr 1 (w obu klasyfikacjach).

Zwycięskie drużyny awansowały do zawodów strefowych, które odbędą się 13 maja w Zgorzelcu. Organizatorami zawodów byli: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, będący w strukturach Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Kadr.