Pobiegli w Bolesławcu, bo Polska Biega

Biegacz
fot. Andrzej Czeczutka Zawody w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega 2010” odbyły się 8 maja na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Spacerowej. To druga – po ubiegłorocznej – edycja tej akcji w Bolesławcu.
istotne.pl 0 polska, bieg, po

Spośród przybyłych na imprezę uczestników 35 osób zdecydowało się na wzięcie udziału w jednych z trzech biegów. Rywalizacja odbywała się w kategoriach: szkoły podstawowe i gimnazja (dystans 1500 m), kategoria seniorów (dystans 2500 m) oraz kategoria oldbojów (dystans 1000 m).

W kategorii szkół podstawowych i gimnazjów zwyciężył Eryk Kliwak przed Rafałem Sapetą (obaj z Bolesławca). Bieg był bardzo zacięty, a decyzję o zwycięstwie podjęto na podstawie odczytu z kamery. Trzecie miejsce zajął gość z Nowej Rudy – Krzysztof Jamróz.

W kategorii seniorów wygrał bolesławianin Maciej Kolawski, który wyprzedził Mariusza Tokarczyk z Legnicy – ubiegłorocznego zwycięzcę biegu głównego. Trzeci na mecie zameldował się Leszek Becla (Bolesławiec).

W kategorii oldbojów – w której wystąpili członkowie Platformy Obywatelskiej – zwyciężył Mirosław Sakowski (radny miejski i prezes BKG) przed Krzysztofem Góreckim, a trzecie miejsce zajął – imponujący świetną formą – Karol Stasik (przewodniczący struktur powiatowych PO w Bolesławcu). Bieg ukończyli również radni rady miasta Cezariusz Rudyk i Andrzej Czeczutka oraz Jacek Jurkiewicz. Do biegu zagrzewał ich – a po biegu podtrzymywał na duchu – przewodniczący bolesławieckiej Platformy (kontuzjowany w tym roku) Dariusz Kwaśniewski.

Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, plecaki i dyplomy. Specjalne wyróżnienie otrzymał najmłodszy uczestnik biegu Andrzej Krzemiński (7 lat). Pamiątkowe dyplomy za udział w biegu otrzymali wszyscy uczestnicy.

Organizatorzy bolesławieckiej akcji "Polska Biega" przygotowali także inne atrakcje. Dla zawodników i towarzyszących im osób przygotowano przekąskę z grilla. Po poczęstunku można było także pograć w golfa.

Ciekawostką jest fakt, że w biegach udział wzięli goście ze Złotoryi – grupa biegaczy z klubu sportowego MKS Aurum Kobud. Klub ten jest współorganizatorem I Biegu Szlakiem Wygasłych Wulkanów, który odbędzie się w dniach 19-20 czerwca br. Wszyscy uczestnicy akcji Polska Biega zostali zaproszeni na tę imprezę. Ogółem w majowym bieganiu – w sportowej, ale również rodzinnej atmosferze – uczestniczyło ponad 70 osób. Główny organizator imprezy, Mirosław Sakowski, zapowiada organizację trzeciej edycji w przyszłym roku.

Bieganie w Bolesławcu razem przygotowali Bolesławiecki Klub Golfowy (BKG) oraz Platforma Obywatelska.