Dali czadu dla Moniki

Dali czadu dla Moniki
fot. ii Monika Orenkiewicz cierpi na chorobę, która powoduje zanik mięśni. Aby jej stan się polepszył, konieczne jest kosztowne leczenie. 7 maja w Concordii odbył się koncert na jej rzecz.
istotne.pl koncert, concordia

Bolesławianka Monika Orenkiewicz zachorowała 3 lata temu. Cierpi na chorobę, która powoduje zanik mięśni. Leczyła się w Kanadzie i w Polsce. Bezskutecznie. – Ma niewładne nogi, porusza się na wózku inwalidzkim. Ręce odmawiają jej posłuszeństwa – mówi Kwiatek, organizatorka koncertu charytatywnego na rzecz Moniki. – Powinniśmy pomagać innym. Nie wiadomo, czy my kiedyś nie będziemy potrzebować pomocy. Chciałabym, żeby Monika w końcu wyzdrowiała i była z nami – dodaje.

fot. Organizatorzy koncertu

Jedynym ratunkiem dla bolesławianki jest leczenie w klinice w Chinach. Jego koszt to 120 tys. zł. W piątek, 7 maja, w Concordii odbył się koncert charytatywny. – Nie chodziło nam tak bardzo o pieniądze. Wiadomo, że kwota, którą się nam uda uzbierać, będzie kroplą w morzu potrzeb. Ale chcieliśmy, aby Monika wiedziała, że nie jest sama – podkreśla Marzena Orenkiewicz.

Tego wieczoru na scenie zaprezentowało się pięć kapel: Kupa Złomu, Random i Entrophia z Bolesławca, Guardian Of Death z Węglińca i Dead Machines Factory ze Zgorzelca. Fani metalowego i rockowego mogli być usatysfakcjonowani.

fot. ii
fot. ii
Grupa RandomGrupa Randomfot. ii
fot. ii
Guardian Of DeathGuardian Of Deathfot. ii
fot. ii
fot. ii
Dead Machines FactoryDead Machines Factoryfot. ii
fot. ii
EntrophiaEntrophiafot. ii

Możesz pomóc!

Wszyscy ci, którzy chcą wspomóc finansowo Monikę, mogą wpłacać pieniądze na konto:
Stowarzyszenie Rodziców Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski w Bolesławcu
ul. Grunwaldzka 7
59-700 Bolesławiec
nr konta: 98 1240 1473 1111 0010 3133 1662
z dopiskiem: dla Moniki Bieszczad (Orenkiewicz).

(informacja ii)