Nie-prawi Polacy wszystkich opcji – łączcie się!

Nie-prawi Polacy wszystkich opcji – łączcie się!
fot. Krzysztof Gwizdała Motto: „Wszystkich, którzy chcą by prawa Polska i prawi Polacy na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy”. Z oświadczenia Jarosława Kaczyńskiego wydanego 26 kwietnia 2010 r.
istotne.pl wybory, pis, felieton, robert rosiński

Na początku kolejne wyznanie odautorskie. Jestem mańkutem. Do tego „zreformowanym”. Co to znaczy? Leworękim od urodzenia, przerobionym na praworęcznego. W polskiej szkole podstawowej wczesnych lat 60., do której kiedyś uczęszczałem, nikomu nawet się nie śniło, żeby dziecko (a co dopiero dorosły!) mówiło to, co myśli – a już o pisaniu ręką inną niż prawa mowy być nie mogło. Więc nie wolno było pisać lewą.

Dlatego do dzisiaj mam wielki uraz na tle „nie-prawości” właśnie. Bo „nie-prawy” – znaczy „lewy”. Czyli ja. I jeszcze paru innych, którym natura ręce pomyliła. I są „lewi” do końca życia. Przy czym od razu zaznaczam, żeby było wszystko jasne: „lewy” – nie znaczy „lewicowy”.

No i teraz słyszę od pewnego Wielkiego Prawego Człowieka (który wcale taki wielki i prawy nie jest, kiedy mu się lepiej przyjrzeć), że znów mam się opowiedzieć – czy jestem prawy czy nie-prawy Polak.

No i sami powiedzcie – czy ja mam jakieś wyjście?! Tak mnie Pan Bóg stworzył z tą moją nieszczęsną lewą ręką, że już powoli zajmuję miejsce w kącie dla „nie-prawych” czyli „lewych” Polaków.

Dlatego w tej chwili, na wzór odezwy Wielkiego Prawego Człowieka, wzywam wszystkich podobnych do mnie: Nie-prawi Polacy wszystkich opcji łączcie się! Na razie poprzez napisanie pod moim felietonem krótkiej notki o treści takiej na przykład: Ja też jestem „nie-prawy”. Albo: Wybieram „nie-prawość”. Spróbujemy się policzyć. A potem może jakaś partia? Polska Partia Nie-Prawych. Brzmi nieźle!

A na patrona wybierzemy Jarosława Kaczyńskiego, który znowu tak pięknie naród nam jednoczy…

Robert Rosiński