Zawodnicy UKS Ilyo w finałach mistrzostw Polski

Krzysztof Jasiński
fot. ze zbiorów Krzysztofa Jasińskiego W Eliminacjach do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim pierwsze miejsce wywalczył Krzysztof Jasiński. Pozostali zawodnicy również nie zawiedli.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, kamil serafin, krzysztof jasiński

W dniach 7-8 maja w Puławach (województwo lubelskie) rozegrano II rundę Eliminacji do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Taekwondo Olimpijskim. Organizatorem turnieju był Polski Związek Taekwondo Olimpijskiego, a gospodarzem – Okręgowy Związek Taekwondo Olimpijskiego w Lublinie. Taekwondocy walczyli o kwalifikację do finałów mistrzostw Polski, które odbędą się 19-20 czerwca w Łodzi.

Eliminacje przeszli:

• Krzysztof Jasiński (UKS Ilyo) – zajął I miejsce w kategorii 54 kg
  • Yevgen Nikitin (UKS Ilyo) – II miejsce w kategorii 68 kg
  • Bartłomiej Bąk (UKS Ilyo) – III miejsce w kategorii 80 kg

Awans do finałów wywalczył też Paweł Knapik, wychowanek bolesławieckiego klubu taekwondo, na co dzień trenujący we Wrocławiu. Paweł zajął drugą lokatę w kategorii powyżej 87 kg.

Już 14 maja w Hali Sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego rozpoczną się Mistrzostwa Polski Juniorów 2010 w Taekwondo Olimpijskim. Nasze województwo będą reprezentować: