BKS poza Pucharem Polski

pilkarz-mecz-bks
istotne.pl 0 puchar, lzs brzeźnik, bks bolesławiec

Piątkowe spotkanie, rozgrywane w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski zakończyło się sensacją. BKS przegrał w Brzeźniku z tamtejszym LZS-em i odpadł z pucharowych rozgrywek. Bolesławianie rozegrali jedno z najsłabszych spotkań w sezonie. Gry nie ułatwiało nierówne boisko, ale takie same warunki mieli zawodnicy obu drużyn. Już w 7 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie po błędzie bolesławieckiej obrony i niepewnej interwencji bramkarza, który wypiąstkował piłkę wprost pod nogi zawodnika gospodarzy. Okazji nie zmarnował Sylwester Drozd i było 1:0 dla Brzeźnika. W 12 minucie było już 2:0. Bramkę ponownie zdobył Drozd i ponownie błędy popełnili obrońcy i bramkarz.

Więcej goli w tym meczu już nie padło. Bolesławianie starali się odrobić straty ale w ich grze było zbyt wiele niedokładności. Na bramkę gospodarzy strzelali m.in. Rober Kumoś, Mateusz Mucha i Paweł Żmudziński, ale strzały były niecelne lub zbyt słabe żeby zagrozić bramce miejscowych. BKS przegrał z niżej notowanym rywalem w fatalnym stylu i odpadł z dalszej gry pucharowej.

BKS: Bochnia – Powroźnik, Bryłkowski, Pietrzak, Kumoś (żk), Kubik (46' Filipiak), Mucha, Wojciechowski, Żmudziński, Kamuda (70' Świca), Graczyk (żk).

(informacja: Marcin Zabawa)