Halloween w BOK-MCC

Halloween w BOK-MCC
fot. Grażyna Hanaf Lampiony z dyni, gliniane strachy, mumie z bandaży i potwory tworzone w różnych technikach były efektem pracy ponad 150 dzieci na sobotnich warsztatach plastycznych w BOK-MCC.
istotne.pl halloween, bok - mcc

Nowe pracownie Międzynarodowego Centrum Ceramiki tętnią życiem. Na warsztatach plastycznych „Rzeźbienie w dyni” w czterech pracowniach tworzyło ponad 150 dzieci. Malowano halloweenowe potwory, lepiono stwory z różnych materiałów, wyklejano dyniowe lampiony z bibuły, lepiono w glinie i rzeźbiono w owocach dyni specjalnie zgromadzonych na warsztaty. Niektórym dzieciom towarzyszyli rodzice, ciocie i wujkowie. Dorośli angażowali się w zabawę na równi z dziećmi.

Oprócz malowania, lepienia i rzeźbienia dzieci mogły samodzielnie pomalować twarze kolegów i koleżanek. Potwory, mumie, zombie, czarownice i wampiry krążyły od pracowni do pracowni, by pochwalić się swoimi kreacjami i malunkami.

Warsztaty były zorganizowane bardzo profesjonalnie. Dzieci pracowały pod okiem instruktorów, którzy podpowiadali, jak poradzić sobie z wybraną przez dziecko techniką oraz jak wykończyć i uatrakcyjnić kolorystycznie czy formalnie tworzoną pracę. Dzieci mogły też nauczyć się nowych technik plastycznych czy popróbować swoich artystycznych sił w kilku rożnych materiałach.

Rodzice podkreślali atrakcyjność zaoferowanych zajęć i byli zadowoleni z ich rozmaitości oraz z bogato wyposażonych pracowni dostępnych dla wszystkich chętnych.

(informacja Grażyna Hanaf)