BKS pokonał Piasta Żmigród 1:0

Ariel Sworacki
istotne.pl 0 piast, żmigród, sworacki, bks bolesławiec

W niedzielę (24 października) BKS Bobrzanie rozegrał wyjazdowy mecz z Piastem Żmigród. Pierwsza połowa rozpoczęła się od ataków naszej drużyny. Już w 3 minucie, zastępujący Chrystiana Serkiesa, Ariel Sworacki znalazł się w dogodnej sytuacji pod bramką Piasta. Niestety, będąc kilka metrów przed bramką gospodarzy, nie trafił czysto w piłkę i jego strzał został zablokowany przez obrońców. Kolejną sytuację BKS wypracował w 17 minucie. Po akcji Filipiaka, Sworacki zagrał piłkę wzdłuż bramki. Niestety, żaden z naszych piłkarzy nie zamknął akcji i piłka znów została wybita w pole przez obrońców Piasta.

W 31 minucie, bardzo aktywny Sworacki, strzelił bramkę dla BKS. Niestety, sędzia boczny dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika i bramka nie została uznana. W 38 minucie BKS przeprowadził bardzo ładną akcję, prawą stroną boiska. Głowacki podał do Filipiaka, a ten ostatni zagrał mocną piłkę na pole bramkowe gospodarzy. Niestety, znów w ostatniej chwili obrońcy Piasta uprzedzili Ariela Sworackiego i wybili piłkę. Kolejne zagranie Filipiaka w 40 minucie przeszło wzdłuż pustej bramki gospodarzy. W 43 minucie, po akcji lewą stroną, Mielnik podał do Sworackiego. Strzał naszego napastnika przeszedł minimalnie obok słupka. Należy zaznaczyć, że w pierwszej części meczu gospodarze nie stworzyli sytuacji bramkowej.

Druga połowa meczu rozpoczęła się od kolejnych ataków BKS. W 47 min z odległości 20 metrów strzelał Polański. Piłka przeszła obok słupka bramki Piasta. Minutę później, szybką akcję prawą stroną boiska przeprowadził Filipiak. Centra w pole karne Piasta trafiła na głowę Ariela Sworackiego, który strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Prowadzimy 1-0! Piast rozpoczął ataki na bramkę BKS dopiero po stracie gola. Dobrze grająca, pod kierownictwem „profesora” Pietrzaka, defensywa naszej drużyny likwidowała ataki Piasta przed polem karnym bramki Marka Przykłoty.

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 90 minucie meczu. Przed wykonaniem rzutu wolnego dla Piasta doszło do przepychanek na polu karnym BKS, w trakcie których jeden z zawodników Piasta przewrócił się na murawę boiska. Znów „zabłysnął” arbiter boczny i na jego głośną interwencje sędzia główny przerwał wykonanie rzutu wolnego. Po konsultacji arbitra głównego z bocznym, sędzia główny ukarał czerwona kartką naszego obrońcę - Błażeja Rajchela. Mimo doliczonego czasu i osłabienia, zespołu BKS umiejętnie rozbijał ataki Piasta. BKS odniósł pierwsze, wyjazdowe zwycięstwo.

BKS Bobrzanie: Przykłota – Głowacki, Pietrzak, Rajchel (cz), Bednarowski (85' Gajewski), E. Nowakowski (ż) (90' Jasiński), Polański (70' Gogut), Mielnik, Klimas, Filipiak, Sworacki (79' Serkies).