Sygnalizacja świetlna na ul. Zygmunta Augusta

Sygnalizacja świetlna na ul. Zygmunta Augusta
fot. Marcin Zabawa Na skrzyżowaniu ulic Łasicka-Zygmunta Augusta-Parkowa zainstalowano i uruchomiono sygnalizację świetlną. Inwestycja kosztowała 150 tys. zł.
istotne.pl sygnalizacja, ul. zygmunta augusta, ul. parkowa

W czwartek o godzinie 15:00 na skrzyżowaniu ulic Zygmunta Augusta-Łasicka-Parkowa uruchomiono nową sygnalizację świetlną. Ma ona upłynnić ruch samochodowy i ułatwić pieszym przechodzenie przez pasy (zielone światło piesi mogą uruchomić przyciskiem).

Bolesławianie będą musieli przyzwyczaić się do nowej sygnalizacjiBolesławianie będą musieli przyzwyczaić się do nowej sygnalizacjifot. Marcin Zabawa

Sygnalizacja zdalnie „reaguje” na auta nadjeżdżające od strony ulic Łasickiej i Parkowej. Na sygnalizatorach od strony ulic Parkowej i Łasickiej zamontowane zostały specjalne czujniki. Jeżeli na obu dojazdach (do drogi z pierwszeństwem przejazdu) nie ma samochodów, sygnalizacja priorytetowo „traktuje” ulicę Zygmunta Augusta. Sterowanie całym skrzyżowaniem uruchamia się w chwili, gdy samochód pojawi się na drodze podporządkowanej.

Sygnalizacja ma zapewnić pieszym bezpieczniejsze przechodzenie przez pasySygnalizacja ma zapewnić pieszym bezpieczniejsze przechodzenie przez pasyfot. Marcin Zabawa

Sygnalizacja świetlna kosztowała prawie 150 tys. zł. Połowę zapłaciło miasto, połowę powiat.

(informacja Marcin Zabawa)