Bezpieczniej na Kosiby

Bezpieczniej na Kosiby
fot. Gerard Augustyn Poprawi się bezpieczeństwo rodzin mieszkających przy drodze wylotowej z Bolesławca w kierunku Łazisk. Po interwencji serwisu IstotneInformacje.pl znak „koniec terenu zabudowanego” został przesunięty.
istotne.pl znak, bezpieczeństwo, dsdik, oznakowanie

W lipcu br. pisaliśmy, że kierowcy zanadto rozpędzają się na drodze wylotowej z Bolesławca w kierunku Łazisk. Na problem zwrócił uwagę nasz Czytelnik, który w mailu do redakcji napisał: „Już jedenaście rodzin zamieszkuje poza znakiem koniec terenu zabudowanego. Należy tylko oczekiwać chwili, aż przydarzy się jakaś większa tragedia”. Powód? Kierowcy, widząc tablicę, zanadto rozpędzali się na drodze wylotowej z Bolesławca.

Zdjęcie z lipca 2009 r.Zdjęcie z lipca 2009 r.fot. Gerard Augustyn

Mężczyzna tłumaczył, że aby poprawić bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, wystarczy przesunąć znak o 250 metrów w kierunku Łazisk. W tej sprawie interweniował u władz miasta i powiatu oraz u policjantów. Bezskutecznie. – Wydawało mi się cały czas, że urzędnicy funkcjonują po to, aby nam ułatwić życie. Okazało się, że niezupełnie tak jest. Pytam: w jakim kraju my żyjemy? – mówił wówczas Czytelnik. – Problem, który jest banalny, urasta do ogromnych rozmiarów.

Zdaniem Czytelnika, przesunięcie znaku „koniec terenu zabudowanego” wpłynie na poprawę bezpieczeństwa okolicznych mieszkańcówZdaniem Czytelnika, przesunięcie znaku „koniec terenu zabudowanego” wpłynie na poprawę bezpieczeństwa okolicznych mieszkańcówfot. Gerard Augustyn

W środę 19 sierpnia pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych w Bolesławcu przesunęli znak. – Zajęło im to 6 minut – opowiada Czytelnik. – A ja o tę zmianę walczyłem przez dwa lata.

Przesunięcie znaku zajęło pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych 6 minut – mówi CzytelnikPrzesunięcie znaku zajęło pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych 6 minut – mówi Czytelnikfot. Gerard Augustyn

Dlaczego mieszkańcy ulicy Kosiby musieli tyle czekać? – To nie jest pytanie do nas, tylko do ustawodawców – mówi Joanna Jarocka, rzeczniczka Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, zarządcy drogi. – To nie mogło trwać krócej, takie są procedury – tłumaczy. I jednocześnie dodaje, że sprawę i tak załatwiono w trybie pilnym.

Przekaż istotną informację

Sygnał o błędnym oznakowaniu na ulicy Kosiby otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)