Ślub z Piotrem Rubikiem

Ślub z Piotrem Rubikiem
fot. Grażyna Hanaf „Wariacje weselne” – widowisko do muzyki Piotra Rubika zaprezentuje w sobotę Zespół Pieśni i Tańca Bolesławiec i Klub Tańca Narodowego.
istotne.pl koncert, święto ceramiki, teatr, taniec, zpit

W sobotę o 20:50 na Małej Scenie przed kinem Forum zespół Elżbiety Tor zaprezentuje spektakl do muzyki Piotra Rubika pt. „Wariacje weselne”. W spektaklu odtańczone zostaną najpiękniejsze momenty ludzkiego życia: dziecięce zabawy, młodzieńcze zauroczenia i ceremonia ślubna. Choreografia została opracowana do muzyki Piotra Rubika, porywającej i lubianej przez wiele osób.

– Wariacje weselne to realizacja moich marzeń – mówi Elżbieta Tor, choreograf spektaklu. – Zawsze chciałam pokazać coś romantycznego, płynącego z serca.

Na pytanie, dlaczego wybrała muzykę Piotra Rubika, odpowiada: – Znalazłam w niej wiele polskich tańców: oberków, kujawiaków, chodzonych.

Wybrałam muzykę Piotra Rubika, bo znalazłam w niej wiele polskich tańców, oberków, kujawiaków, chodzonych – mówi Elżbieta TorWybrałam muzykę Piotra Rubika, bo znalazłam w niej wiele polskich tańców, oberków, kujawiaków, chodzonych – mówi Elżbieta Torfot. Grażyna Hanaf

–  Podczas jednego ze spektaklów usłyszałam wyjątkowego oberka. Oberek to taniec transowy – śmieje się Elżbieta. – Jest ostry jak żyletka i kręci jak świder. Ciągle coś się w nim dzieje, tak że tancerka czasem traci poczucie miejsca, w którym się znajduje. Jeśli ktoś posmakuje oberka, może się od niego uzależnić jak od narkotyku.

Zapraszamy na spektakl wyjątkowego bolesławieckiego zespołu, który działa nieprzerwanie od ponad 40 lat (na zajęcia już niedługo zaczną zapisywać się wnuki pierwszych tancerzy). ZPiT tańczy specjalnie dla mieszkańców naszego miasta. Członkowie zespołu zachęcają: – Tańczymy dla was z sercem, przyjdźcie nas zobaczyć.

Zespół Pieśni i Tańca Bolesławiec działa nieprzerwanie od ponad 40 lat. Na zajęcia niedługo zaczną zapisywać się wnuki pierwszych tancerzyZespół Pieśni i Tańca Bolesławiec działa nieprzerwanie od ponad 40 lat. Na zajęcia niedługo zaczną zapisywać się wnuki pierwszych tancerzyfot. Grażyna Hanaf

Spektakl odbędzie się w sobotę 22 sierpnia o 20:50 na Małej Scenie. Zapraszamy.

(informacja Grażyna Hanaf)