Bolesłavia I najlepsza w Międzynarodowym Wielomeczu Młodzików

eryka-baran-lekkoatletka-boleslavia
istotne.pl 0 zawody, lekkoatletyka, bolesłavia

Za nami 34 edycja Międzynarodowego Wielomeczu Młodzików w Lekkiej Atletyce, który miał miejsce 24 września w Jeleniej Górze. Trenerzy MKS Bolesłavia wystawili 4 drużyny w kategorii dziewcząt i chłopców (łącznie po 14 zawodników). Bolesłavia I wywalczyła złoto. Na drugiej pozycji uplasował się MKL 12 Jelenia Góra. Trzecie miejsce zajęła Bolesłavia II.

Klasyfikacja generalna (pierwsza piątka):

1. MKS Bolesłavia Bolesławiec I – 117 pkt
  2. MKL 12 Jelenia Góra – 115 pkt
  3. MKS Bolesłavia Bolesławiec II – 75 pkt
  4. UKS Amator Jelenia Góra – 68 pkt
  5. GLKS Olsza Olszyna – 36 pkt.

Trenerami wszystkich czterech reprezentujących Bolesławiec drużyn są Małgorzata Markowska, Tomasz Markowski, Ryszard Posacki, Paweł WiśniewskiBartosz Gruman.

Medaliści MWM:

• w kategorii dziewcząt
    • Klaudia Grabarz – złoto w biegu na 100 m (13,3)
    • Martyna Orłowska – brąz w biegu na 100 m (14,4)
    • Aneta Klementowska – srebro w biegu na 300 m (47,4)
    • Karolina Wolska – srebro w biegu na 600 m (1:50,5)
    • Wiktoria Paszyńska – brąz w biegu na 600 m (1:55,1)
    • Weronika Godek – srebro w skoku w dal (3,84)
    • Martyna Andarało – brąz w skoku w dal (3,82)
    • Barbara Busłowicz – złoto w skoku wzwyż (135 cm)
    • Izabela Kruszwicka – srebro w skoku wzwyż (135 cm)
    • Eryka Baran – złoto w rzucie oszczepem (27,27 m)
    • MKS Bolesłavia Bolesławiec II (Martyna Orłowska, Izabela Kruszwicka, Wiktoria Paszyńska, Martyna Andarało) – srebro w sztafecie 4x100 m (59,9)
    • MKS Bolesłavia Bolesławiec I (Klaudia Grabarz, Aneta Klementowska, Eryka Baran, Barbara Busłowicz) – brąz w sztafecie 4x100 m (63,1)
  • w kategorii chłopców
    • Maciej Buciak – srebro w biegu na 100 m (12,2)
    • Oskar Wilk – brąz w biegu na 100 m (12,4)
    • Patryk Modraz – srebro w biegu 300 m (40,6)
    • Wojciech Karaban – złoto w biegu na 1000 m (3:00,0)
    • Piotr Wachowicz – brąz w biegu na 1000 m (3:07,6)
    • Paweł Jóźwiak – złoto w skoku w dal (5,98)
    • Jakub Rajfur – srebro w skoku w dal (5,35)
    • Mateusz Tofil – srebro w skoku wzwyż (155)
    • Kacper Olszewski – złoto w pchnięciu kulą (17,06)
    • Damian Gradzik – złoto w rzucie oszczepem (44,32)
    • MKS Bolesłavia Bolesławiec I (Paweł Jóźwiak, Maciej Buciak, Damian Gradzik, Patryk Modras) – złoto w sztafecie 4x100 m (49,2)
    • MKS Bolesłavia Bolesławiec III (Michał Pilichowaty, Kamil Kawka, Joel Kusiciel, Kacper Tałocha) – brąz w sztafecie 4x100 m (53,6)

(informacja: Justyna Serafińska-Gruman/ii)