Bezpłatna lekcja pływania dla dzieci

Bezpłatna lekcja pływania dla dzieci
fot. http://www.wodneprzedszkole.pl/ Już 3 października na Basenie Osiecznica odbędzie się dzień otwarty. Zapraszamy na bezpłatną lekcję pływania dla niemowląt i małych dzieci.
istotne.pl przedszkole, pływanie, dziecko

3 października 2012 r. na Basenie Osiecznica odbędzie się dzień otwarty, podczas którego można bezpłatnie skorzystać z lekcji pływania. A już 8 października startuje kolejny cykl zajęć w wodzie przeznaczony dla niemowląt i małych dzieci.

Organizatorem zajęć jest Wodne Przedszkole KUBUŚ, które organizuje zajęcia również na basenie w Jeleniej Górze, Karpaczu, Chojnowie, Świebodzicach i Jaworze. Spotkania są prowadzone przez instruktorkę, która nauczy rodziców jak miło, bezpiecznie a zarazem zdrowo można spędzić czas ze swoją pociechą na basenie. Podczas zajęć każdemu dziecku w wodzie towarzyszy rodzic.

To ćwiczenia oswajające ze środowiskiem wodnym, gimnastyka, wyrabianie nawyków służących podniesieniu bezpieczeństwa dziecka w wodzie. Jest to także budowanie bazy, która w późniejszym wieku będzie podstawą do nauki technik stylów pływackich. Jeśli rodzic jest rozluźniony i przekonany do tej formy aktywności, jest duża szansa, że już od pierwszych chwil dziecko będzie się czuło komfortowo podczas zajęć w wodzie.

Maluchy uczą się na spotkaniach m.in. poprawnego ułożenia ciała w pozycji na brzuchu i plecach, oddechu do wody, elementarnych ruchów rąk i nóg oraz skoków do wody. Nie obejdzie się również bez śpiewania piosenek i znanych zabaw. Ponadto takie zajęcia wspomagają rehabilitację dzieci z dysfunkcjami narządów ruchu, integrują dzieci niepełnosprawne ze zdrowymi zarówno fizycznie jak i umysłowo. Czas zajęć należy wykorzystać na zabawę z dzieckiem. Podczas wspólnych ćwiczeń budowana jest silna więź emocjonalna. Każdy uczestnik otrzyma na pamiątkę zdjęcie podwodne.

Informacje i zapisy: tel. 530 997 553, [email protected] www.wodneprzedszkole.pl

(informacja zlecona)