Koncert wakacyjny odbył się w MDK

Koncert wakacyjny odbył się w MDK
fot. Gerard Augustyn W środowy wieczór publiczność wysłuchała 15 piosenek w wykonaniu uczestników zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury.
istotne.pl koncert, łętowski, mdk bolesławiec

Występ młodych wokalistów odbył się w środę 24 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury. – To koncert, który kończy i podsumowuje rok szkolny – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Marek Łętowski, nauczyciel MDK. – Tego wieczoru wystąpiły głównie osoby, które naukę śpiewu zaczęły dopiero w tym roku. Chodziło nam przede wszystkim o to, aby dzieciaki miały okazję zaprezentować się na scenie i zmierzyć się z publicznością.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Podczas koncertu publiczność wysłuchała 15 piosenek. Młodzi wokaliści zaprezentowali utwory z repertuaru m.in. Andrzeja Piasecznego („Chodź, przytul, przebacz”), Urszuli Sipińskiej („Cudownych rodziców mam”), Kai Paschalskiej („Przyjaciel potrzebny od zaraz”) czy grupy Varius Manx („Orła cień”). – Wypadli znacznie lepiej, niż bym się tego spodziewał – zaznacza nauczyciel. – Zadziwiająco dobrze poradzili sobie z tremą.

W dwóch piosenkach na basie zagrał Maciej Cierniak, jeden z uczestników środowego koncertuW dwóch piosenkach na basie zagrał Maciej Cierniak, jeden z uczestników środowego koncertufot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

Jak podkreśla Łętowski, coraz więcej młodych ludzi chce śpiewać. – Uczestników zajęć pracowni wokalnej z roku na rok przybywa. W poprzednich latach było ich 20, teraz jest ponad 40. Liczba zgłaszających się osób pokazuje, że te zajęcia są potrzebne – mówi nauczyciel. – Dla mnie najważniejsze jest jednak to, że te dzieciaki mają kontakt z żywym graniem – dodaje.

Wokalistom akompaniowali: Marek Łętowski (keyboard) i Marcin Sarkowicz (gitara basowa)Wokalistom akompaniowali: Marek Łętowski (keyboard) i Marcin Sarkowicz (gitara basowa)fot. Gerard Augustyn
Publiczność wysłuchała 15 piosenekPubliczność wysłuchała 15 piosenekfot. Gerard Augustyn

Kolejny koncert podopiecznych MDK już 3 lipca. Na scenie zaprezentują się wokalistki z grupy Bożeny Out Of Town.

Uczestnicy koncertuUczestnicy koncertufot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)