Odrapana butelka irytuje bolesławian

Odrapana butelka irytuje bolesławian
fot. Krzysztof Gwizdała Trzymetrowa butelka ze styropianu, mająca kojarzyć się z Fabryką Naczyń Kamionkowych „Manufaktura” i z bolesławiecką ceramiką, nie wygląda dobrze. Tak naprawdę jest odnawiana i w poniedziałek znów będzie dobrze się prezentować.
istotne.pl manufaktura, paweł zwierz

W październiku 2007 r. pisaliśmy, że kolejny producent ceramiki skorzystał z nietypowego sposobu promocji. Na rondzie przy ul. Zgorzeleckiej stanęła trzymetrowa butelka z logo Fabryki Naczyń Kamionkowych „Manufaktura”.

Makietę postawiono na rondzie przy ul. Zgorzeleckiej w porozumieniu z magistratem i Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Barwa butelki (a zwłaszcza charakterystyczna dekoracja stempelkowa) od razu kojarzyła z bolesławiecką ceramiką.

Butelka jest odnawiana, do poniedziałku powinna znów atrakcyjnie wyglądaćButelka jest odnawiana, do poniedziałku powinna znów atrakcyjnie wyglądaćfot. Krzysztof Gwizdała

Kojarzyła się, bo teraz tylko szpeci okolicę. Butelka stoi odrapana. Nie ma też logo „Manufaktury”.

– Chcieliśmy mocno zaznaczyć charakter naszego miasta – mówił nam w październiku 2007 r. Paweł Zwierz, jeden ze współwłaścicieli „Manufaktury”. – Mamy nadzieję, że butelka zwróci uwagę zagranicznych kierowców.

Odrapana makieta na pewno przykuwa uwagę przejezdnych, ale czy skutecznie promuje bolesławiecką ceramikę? Czy butelka zostanie odmalowana – na razie nie wiadomo. Z Pawłem Zwierzem nie udało się nam skontaktować.

Aktualizacja 2009-06-11 22:22

Jak wyjaśnił nam Tomasz Rola, z firmy El-Toro, butelka jest odnawiana. Na razie jest pokryta specjalną substancją a stara, łuszcząca się farba została zdrapana. W najbliższy poniedziałek butelka będzie wyglądać jak nowa.

(informacja ii)