ZSOiZ ma 50 lat

ZSOiZ ma 50 lat
fot. Gerard Augustyn Gala z okazji jubileuszu 50-lecia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu odbyła się w środę w sali kina Forum.
istotne.pl gala, wykład, jubileusz, danuta maślicka, zsoiz bolesławiec

W środę 10 czerwca w sali kina Forum odbyła się gala z okazji 50-lecia istnienia Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. W uroczystości uczestniczyli m.in. prezydent Piotr Roman, starosta Cezary Przybylski, wicestarosta Stanisław Chwojnicki, członek Zarządu Powiatu Bolesławieckiego Dariusz Kwaśniewski, radni Rady Powiatu, przedstawiciele służb mundurowych oraz dyrektorzy szkół ponadgimnazjalnych.

Od lewej: Cezary Przybylski, Dariusz Kwaśniewski, Stanisław ChwojnickiOd lewej: Cezary Przybylski, Dariusz Kwaśniewski, Stanisław Chwojnickifot. Gerard Augustyn

– Jubileusz to okazja do przywołania historycznego dorobku naszej szkoły, jej roli w środowisku lokalnym, a także do refleksji nad drogą, jaką placówka przeszła w okresie półwiecza, i nad wyzwaniami, które są przed nią – powiedziała podczas ceremonii Laura Słocka-Przydróżna, dyrektorka ZSOiZ. – Nasza szkoła zmieniała się w ciągu 50 lat. Ale nie zmieniały się pewne wartości. W czasach upadku autorytetu nasi pedagodzy zawsze znajdowali sposób na kształtowanie patriotycznych i chrześcijańskich postaw. To właśnie w murach tej szkoły dbano o ochronę wartości wpisanych w historię i kulturę naszego kraju: wolności, miłości, prawdy, tolerancji i solidarności.

Bożena BrowarczykBożena Browarczykfot. Gerard Augustyn

Gratulacje z okazji jubileuszu dyrektorce szkoły złożyła Bożena Browarczyk z Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty. – W życiu piękne są tylko chwile – urzędniczka przywołała słowa piosenki Dżemu. – Jedną z takich chwil w historii ZSOiZ właśnie przeżywamy.

Barbara SmoleńskaBarbara Smoleńskafot. Gerard Augustyn
Gratulacje Laurze Słockiej-Przydróżnej złożyli: Zdzisława Woźniak, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, oraz Adam Maksymczyk, dyrektor Zespołu Szkół MechanicznychGratulacje Laurze Słockiej-Przydróżnej złożyli: Zdzisława Woźniak, dyrektorka Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych, oraz Adam Maksymczyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznychfot. Gerard Augustyn

Podczas gali nie zabrakło wspomnień. Pracę w szkole ciepło wspominały m.in. ceramik Krystyna Gay-Kutschenreiter i Barbara Smoleńska, wieloletnia dyrektorka placówki. – Przez 11 lat było mi niezmiernie miło, że mogłam pracować z tak wspaniałym zespołem – podkreśliła Smoleńska.

Danuta MaślickaDanuta Maślickafot. Gerard Augustyn
Paulina Pastusiak zaśpiewała m.in. „Pamiętajcie o ogrodach” z repertuaru Jonasza KoftyPaulina Pastusiak zaśpiewała m.in. „Pamiętajcie o ogrodach” z repertuaru Jonasza Koftyfot. Gerard Augustyn

Wszyscy zgromadzeni w sali kina Forum wysłuchali prelekcji Danuty Maślickiej „Spieszmy się rozmawiać” i obejrzeli program artystyczny w wykonaniu uczniów ZSOiZ.

– Naszej szkole jubilatce życzę ludzi z pasją i powołaniem, takich, którzy zadbają o nią w kolejnym półwieczu – powiedziała podczas uroczystości Laura Słocka-Przydróżna.

fot. Gerard Augustyn
fot. Gerard Augustyn

(informacja ii)