Turniej dla siłaczy i siłaczek

Ciężary
istotne.pl 0 aerobik, mosir bolesławiec, wyciskanie sztangi leżąc

W sobotę, 28 maja, w sali I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu rozegrano Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 61 zawodników, w tym 5 kobiet.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Jarosław Buczko z Ząbkowic Śląskich (wycisnął 160 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Bogumił Nowak z Budziszowa, a na trzeciej – Paweł Nowak z Twardocic.

W kategorii seniorów zwyciężył Łukasz Szwelnik z Kartuz. Siłacz wycisnął 245 kg. Drugie miejsce zajął Daniel Makowski z Tczewa, a trzecie – Maciej Hirsz z Kartuz.

W kategorii seniorów starszych wygrał Dariusz Formella z Kartuz (wycisnął 215 kg). Drugi był Jerzy Lewandowski z Bolesławca, a trzeci – Krzysztof Halczyk z Międzylesia.

Wśród weteranów najlepszy był Henryk Romanek ze Strugi (190 kg). Drugie miejsce zajął Marek Drozdek, a trzecie – Ryszard Kucharski (obaj z Bolesławca).

W kategorii weteranów starszych bezkonkurencyjny okazał się Edmund Lechowicz z Żagania (155 kg). Drugą lokatę zajął bolesławianin Andrzej Kobzda, a trzecią – Janusz Hausner z Lubania.

W kategorii open kobiet najlepsza była Paulina Lechowicz z Żagania (62,5 kg). Druga była wrocławianka Bettina Razzouki-Korkis, a trzecia – żaganianka Patrycja Orzeszek. Zaś w kategorii open niepełnosprawnych zwyciężył Dariusz Poprawski (95 kg). Drugie miejsce zajął Marcin Biernacki (obaj z Żagania).