Co ze skrzyżowaniem ulic Kaszubskiej i Chrobrego?

Co ze skrzyżowaniem ulic Kaszubskiej i Chrobrego?
fot. ii Nasz Czytelnik uważa, że włączanie się do ruchu przy ul. Kaszubskiej może nie być zgodne z przepisami. Policja tłumaczy, że nie jest to sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu.
istotne.pl policja, skrzyżowanie

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. Napisał: „Włączanie się do ruchu z ulicy Kaszubskiej przy poczcie chyba nie do końca jest zgodne z przepisami. Wyjeżdżając z jednokierunkowej i skręcając w lewo (w ulicę Chrobrego), należy ustawić samochód z lewej strony jezdni. Na Chrobrego jednak namalowana jest podwójna ciągła, a linia przerywana wymalowana jest tak, że zmusza kierowcę do wyjazdu z prawej strony jezdni”. I dodał: „Gdyby to był egzamin na prawo jazdy, kursant byłby na ostatniej prostej przed oblaniem”.

Adriana Szajwaj, rzeczniczka bolesławieckiej policji, tłumaczy, że wszystko zależy od tego, gdzie wyjeżdżający z Kaszubskiej kierowca ustawi samochód. Jeśli przed skrętem w lewo kierujący ustawi auto bliżej środka jezdni, nie przekroczy podwójnej linii ciągłej. W przeciwnym razie – popełni wykroczenie. – Ale na pewno nie jest to sytuacja zagrażająca bezpieczeństwu na drodze – podkreśla rzeczniczka. – Policja nie zamierza karać za to wykroczenie popełnione w tym miejscu, dopóki nie zmieni się obecna organizacja ruchu.

fot. ii

(informacja: ii)