Odpadający szyld banku

Odpadający szyld banku
fot. Grażyna Hanaf Nasz Czytelnik zauważył, że na ulicy Asnyka szyld banku jest źle umocowany i może odpaść. O zagrożeniu napisał na forum.
istotne.pl pieniądze, bankomat

Na forum Istotne.pl internauta o nicku tomasz eR aka Blitzkri3g założył temat „Uwaga niebezpieczeństwo” i napisał: „Chciałbym ostrzec osoby korzystające z bankomatu Banku Zachodniego na ulicy Asnyka. Bankomat znajduje się pod szyldem banku, który wisi już tylko na jednej zardzewiałej śrubce (druga wypadła) i niebezpiecznie buja się na wietrze tuż nad głową korzystającego z bankomatu. Proszę, aby ktoś się tym zajął, bo tu się aż prosi o tragedię”.

Sprawdziliśmy tę informację i, rzeczywiście, listwa, na której szyld przymocowany jest do okapu, trzyma się na jednej śrubie. Zgłosiliśmy usterkę w oddziale banku w Bolesławcu. W sekretariacie banku poinformowano nas, że sprawa jest znana i została zgłoszona do biura administrującego wszystkie obiekty należące do banku. Nie wiedziano jednak, kiedy ktoś umocuje ponownie szyld.

Szyld nad bankomatem BZ WBK przy ulicy AsnykaSzyld nad bankomatem BZ WBK przy ulicy Asnykafot. Grażyna Hanaf

Nasz dziennikarz zadzwonił do Wrocławia, do departamentu logistyki i nieruchomości banku. Skierowano nas do Adama Przewłoki, pracownika banku. Nie wiedział nic o usterce, ale obiecał, że niezwłocznie przekaże tę informację odpowiedzialnej osobie, i podziękował za powiadomienie o odpadającym szyldzie. Nie określił dokładnie terminu naprawy. Sprawę uznał za priorytetową.

Do momentu przykręcenia solidnie szyldu radzimy korzystającym z tego bankomatu patrzeć nie pod nogi, ale wysoko pod okap.

(informacja Grażyna Hanaf)