Bezdomne psy z Gromadki trafią do schroniska

Bezdomne psy z Gromadki trafią do schroniska
fot. ancahe89 (sxc.hu) O sprawie powiadomił nas Czytelnik. Po naszej interwencji trzy błąkające się pieski zostaną przewiezione do schroniska.
istotne.pl 0 gromadka, zwierzęta

Reklama

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik, mieszkaniec Gromadki. – W poniedziałek, 21 marca, ktoś prawdopodobnie wyrzucił trzy małe psy w okolicach Orlika – powiedział mężczyzna. Od tego czasu czworonogi błąkały się po wsi. Opiekowali się nimi okoliczni mieszkańcy, którzy zanosili pieskom jedzenie i picie.

Czytelnik podkreślił, że gminne urzędniczki w drodze do pracy wielokrotnie mijały bezdomne zwierzaki. – Tyle że żadna z nich niczego nie zrobiła w tej sprawie – zaznaczył. – Mieszkańcy Gromadki dzwonili też do urzędu gminy. Nie było żadnego odzewu.

W rozmowie z portalem Istotne.pl wójt gminy Dariusz Pawliszczy powiedział, że problem zgłoszono dopiero w środę, 30 marca. Jak się jednak okazało, udało się go szybko rozwiązać. – W sobotę, 2 kwietnia, firma z Wrocławia przewiezie te zwierzęta do schroniska. Będzie to kosztowało budżet gminy 3 tys. zł. Te pieniądze mogłyby zostać przeznaczone na doposażenie straży pożarnej albo na dofinansowanie obiadów dla potrzebujących dzieci – stwierdził z przekąsem wójt i dodał, że nie uważa, iż był to „problem, którym powinny zajmować się media”.

Przekaż istotną informację

Sygnał o psach błąkających się po Gromadce otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja: GA)

Reklama