Zawody dla strongmanów odbyły się w Bolesławcu

Ciężary
istotne.pl 0 turniej, siłacz, wyciskanie sztangi leżąc

W piątek, 1 kwietnia, w siłowni TKKF Bolesławianka rozegrano I Zawody w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. W turnieju wzięło udział 23 strongmanów, w tym reprezentanci klubów sportowych oraz niezrzeszeni siłacze. Sportowcy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych.

W kategorii juniorów najlepszy okazał się Daniel Zawadzki, reprezentant klubu Activ (wycisnął 110 kg). Na drugiej pozycji uplasował się Sebastian Członka z TKKF Bolesławianka, a na trzeciej – Artur Gwóźdź ze Złotoryi.

W kategorii seniorów zwyciężył Andrzej Kocyła ze Złotoryi. Siłacz wycisnął 210 kg. Drugie miejsce zajął Bartłomiej Cierlik z klubu Activ, a trzecie – Dominik Flinik (23 ŚBA).

W kategorii seniorów starszych wygrał Jerzy Lewandowski (wycisnął 205 kg). Drugi był Sławomir Purta (obaj z TKKF Bolesławianka).

Wśród mastersów najlepszy był Marek Drozdek (132,5 kg). Drugie miejsce zajął Zbigniew Szymański, a trzecie – Andrzej Lisowski (wszyscy z TKKF Bolesławianka). Zawody rozegrano w ramach Otwartych Mistrzostw Bolesławca 2011.

(informacja: MOSiR/ii)