Zamknięta droga w kierunku Dobrej

Zamknięta droga w kierunku Dobrej
fot. Czytelnik Na jezdnię wylała się substancja ropopochodna. Droga jest śliska. Nie wiadomo kto i kiedy usunie niebezpieczną substancję.
istotne.pl dobra, plama, jezdnia, ul. widok

Droga z Bolesławca do miejscowości Dobra jest zamknięta. Na jezdnię wylała się substancja ropopochodna. Jezdnia jest śliska na odcinku od ulicy Widok w Bolesławcu do samej Dobrej. Dla bezpieczeństwa kierowców straż pożarna i policja zablokowały drogę. W Bolesławcu droga jest zablokowana na wysokości skrzyżowania ulic Widok i Ceramiczna.

Trasa Bolesławiec - Dobra jest zablokowanaTrasa Bolesławiec - Dobra jest zablokowanafot. Czytelnik

Kierowcy, którzy jadą z Bolesławca do Dobrej i w odwrotnym kierunku, muszą korzystać z objazdu przez Osiedle Kwiatowe. Nie wiadomo, kto i kiedy usunie plamę, która ciągnie się przez około 3 km. Substancja najprawdopodobniej wyciekała z jakiegoś pojazdu. Usuwanie skutków tego typu wycieków nie jest obowiązkiem straży pożarnej. Drogą zarządza Dolnośląska Służba Dróg i Kolei.

Aktualizacja 2012-09-12 20:30

Droga nadal jest zablokowana. Najbardziej śliski odcinek zaczyna się na skrzyżowaniu ulic Widok i Ceramiczna, a kończy na granicy miasta (w kierunku Dobrej). Udało nam się ustalić, że rozlana substancja zostanie usunięta przez odpowiednie służby drogowe jeszcze dzisiaj w nocy. Taka decyzja zapadła dopiero po interwencjach straży pożarnej i policji w Dolnośląskiej Służbie Dróg i Kolei i u władz wojewódzkich.

Aktualizacja 2012-09-13 11:30

Niestety, rozlana substancja nie została usunięta przez służby drogowe. Drogowcy ograniczyli się do postawienia znaków ostrzegawczych o ograniczeniu prędkości do 20 km/h i ostrzegające o śliskiej jezdni. Plamy mają być usunięte dzisiaj. Ruch odbywa się jednym pasem. Dziś rano w miejscu, w którym postawiono znaki ostrzegawcze doszło do stłuczki, w której uczestniczyły 3 samochody osobowe. Do czasu usunięcia plam kierowcy powinni zachować w tamtym miejscu szczególną ostrożność.

(informacja: ii)