BKS zwyciężył Wartę 6:0

bks-bobrzanie-pilkarz
istotne.pl 0 warta bolesławiecka, gks, bks bolesławiec

W sobotę (15 września) BKS rozegrał wyjazdowe spotkanie w Warcie Bolesławieckiej. Mecz był jednostronnym widowiskiem. BKS przeważał od pierwszej minuty. Już w 8 minucie gospodarzy przed stratą gola uratowała poprzeczka. Na bramkę strzelał Zbigniew Mastalerz. Ten sam piłkarz otworzył wynik spotkania w 17 minucie i było 1:0 dla BKS. Dwie minuty później piłkę w pole karne zagrywał Łukasz Graczyk, ale Wojciech Glanc nie trafił w światło bramki. W 26 minucie, aktywny tego dnia Zbigniew Mastalerz, zaliczył asystę, zaś gola na 2:0 dla BKS zdobył Paweł Żmudziński. Trzy minuty później było 3:0. Tym razem grający trener BKS zagrał do Jacka Bochni, a ten pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Wynikiem 3:0 dla BKS zakończyła się pierwsza połowa meczu. Gospodarze nie zagrażali bramce strzeżonej przez Manuela Kowalskiego. Bolesławianie uniemożliwiali im rozegranie piłek, odcinali od podań, wyprzedzali, słowem, górowali w każdym elemencie gry.

W drugiej połowie, do głosu doszli piłkarze Warty, ale niewiele z tego wynikało. BKS nadal stwarzał sytuacje, ale brakowało skuteczności. W 52 minucie Łukasz Graczyk nie wykorzystał okazji sam na sam z bramkarzem, nie trafił w światło bramki. W 57 minucie Łukasza Graczyka zmienił Marcin Jankowski. Sześć minut później popularny Jankes trafił w poprzeczkę. W kolejnych minutach huknął dwa razy z daleka na bramkę miejscowych, ale piłka nie znalazła drogi do siatki. Co się odwlecze to nie uciecze. W 76 minucie, po indywidualnej akcji, Marcin Jankowski pewnym uderzeniem pokonał golkipera i było 4:0 dla BKS. W 89 minucie na 5:0 podwyższył strzałem z daleka Kamil Mielnik. Ten sam piłkarz zaliczył asystę w 92 minucie. Po rzucie rożnym w jego wykonaniu wynik spotkania na 6:0 ustalił Krzysztof Janicki. BKS Bobrzanie – GKS Warta Bolesławiecka 6:0 (3:0). W najbliższą środę bolesławianie zmierzą się u siebie z Victorią Ruszów.

GKS Warta Bolesławiecka: Kulesza (83' Krzyśków) – Buchowski, Lisowski, Kapecki, Rajchel (46' Tofil), Hyjek (73' Nakonieczny), Faltyn (75' Krysik), Kobeluszczyk, Spychalski (46' Pyrka), Naliński, Orda.

BKS: Kowalski – Pietrzak, Powroźnik, Glanc P., Błoński, Glanc W. (żk)(82' Głowacki), Mastalerz (74' Janicki), Bryłkowski, Żmudziński (46' Mielnik), Bochnia, Graczyk (57' Jankowski).