15 samochodów zderzyło się na A4

15 samochodów zderzyło się na A4
fot. KP PSP Bolesławiec Na wysokości Godzieszowa doszło do zderzenia 10 ciężarówek i 5 aut osobowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Autostrada w kierunku Wrocławia była zablokowana przez wiele godzin.
istotne.pl wypadek, a4, karambol

Do zdarzenia doszło w czwartek (9 lutego) przed godziną 12:00 na 23 km autostrady A4, na wysokości Godzieszowa. Na śliskiej nawierzchni zderzyło się 10 ciężarówek i 5 samochodów osobowych. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń (dwie osoby zostały lekko ranne). Usuwanie samochodów z jezdni zajęło służbom wiele godzin. Autostrada w kierunku Wrocławia była zablokowana do wieczora. Policja wyznaczyła objazd przez Bolesławiec.

Pas w kierunku Wrocławia najdłużej blokowały 4 samochody ciężarowe. Stały w poprzek autostrady. – Strażacy zabezpieczają teren, bo między ciężarówkami jest zakleszczona cysterna przewożąca substancję niebezpieczną – mówił portalowi Istotne.pl Robert Brzeziński, zastępca komendanta powiatowego PSP w Bolesławcu. – Cysterna nie przecieka, ale zabezpieczamy ją do momentu, aż zostanie stamtąd zabrana. Sytuacja jest na tyle trudna, że podwozie cysterny jest uszkodzone i nie można jej odholować. Czekamy na przyjazd dźwigu – dodał. W akcji brały udział 3 zastępy PSP i 3 zastępy OSP.

Na wjeździe do Bolesławca (od strony Zgorzelca) tworzył się korek. Kierowcy oczekiwali w kolejce już od miejscowości Brzeźnik. Kolejkę samochodów można było oglądać przez naszą kamerę pokazującą wiadukt i obwodnicę: Kamera na Wiadukt

(informacja: PSP Bolesławiec/ii)