Będzie remont mostu na Bobrze?

Będzie remont mostu na Bobrze?
fot. UM Wrocławski oddział GDDKiA zwrócił się do szefa urzędu m.in. o przebudowę mostu w Bolesławcu.
istotne.pl urząd miasta, remont, most, bóbr, gddkia

O sprawie powiadomił radnych podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 1 lutego, prezydent Bolesławca Piotr Roman. – Otrzymaliśmy z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze informację o tym, że dyrektor wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad zwrócił się do szefa GDDKiA o wprowadzenie do programu budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 zadania pod nazwą „Przebudowa układu komunikacyjnego na drodze krajowej nr 94 wraz z przebudową mostu przez rzekę Bóbr w Bolesławcu” – powiedział Roman. – Zabawne jest to, że to od prokuratury otrzymaliśmy taką informację. Ostatnio to właśnie prokuratura przyczynia się do poprawy stanu dróg.

W 2005 roku, zaznaczył prezydent, średni dobowy ruch na tym moście wynosił ponad 14,5 tys. pojazdów. W 2010 r. ruch zmalał do ok. 8 tys. pojazdów na dobę, a jego natężenie na autostradzie A4 wyniosło niemal 11,8 tys. pojazdów na dobę. – Z tych danych wynika, że obecnie mniej pojazdów jeździ autostradą, niż w 2005 r. przejeżdżało przez bolesławiecki most – podkreślił.

– Przebudowa tego mostu jest bardzo ważna. Kiedy bowiem wprowadzone zostaną opłaty za autostradę, nikt rozsądny nie zapłaci 10 zł, żeby dojechać do Zgorzelca, albo 20 zł, żeby dotrzeć do Wrocławia – argumentował Piotr Roman. – A to oznacza, że do tych 8 tys. pojazdów, które w ciągu doby przejeżdżają przez nasz most, dołączy co najmniej 50% samochodów, które teraz korzystają z autostrady. I będziemy mieli sytuację zbliżoną do tej, jaka miała miejsce w 2005 r.

Do sprawy wrócimy.

(informacja: ii)