BKS wysoko pokonał Raciborowice

bks-mecz-gks-raciborowice
fot. istotne.pl Bolesławianie wygrali 9:1 (5:0). Bramki dla BKS strzelili: Łukasz Filipiak (3), Paweł Żmudziński (2), Paweł Dzięgleski, Łukasz Graczyk, Jan Wojciechowski i Damian Kamuda. Dla gości trafienie zaliczył Adrian Woźny.
istotne.pl 0 gks raciborowice, bks bolesławiec

Pewnym zwycięstwem BKS zakończył się mecz z GKS Raciborowice. W sobotę, 19 maja, na stadionie w Bolesławcu kibice obejrzeli aż 10 goli. Przez całe spotkanie stroną dominującą byli gospodarze. Już w 10 minucie Łukasz Filipiak "zakręcił" trzema zawodnikami gości i zdobył pierwszą bramkę. Pięć minut później było 2:0. Gola zdobył Paweł Dzięgleski. W 18 minucie na listę strzelców wpisał się ponownie Filipiak i było już 3:0 dla BKS. W 27 minucie Dzięgleski przebiegł z piłką około 30 metrów, ograł kilku rywali i obsłużył Łukasza Graczyka, który nie dał szans bramkarzowi przyjezdnych. W 37 minucie było już 5:0 dla BKS. Gola zdobył Paweł Żmudziński.

Po zmianie stron prowadzenie podwyższył Jan Wojciechowski (50 minuta). Na listę strzelców wpisali się jeszcze: Damian Kamuda (52 minuta), Łukasz Filipiak (55 minuta) oraz Paweł Żmudziński (65 minuta). GKS zdobył honorowego gola w 56 minucie meczu. Autorem bramki był Adrian Woźny. W końcówce meczu goście mogli zdobyć drugą bramkę. Jurczak próbował przelobować bramkarza BKS, ale strzał był minimalnie niecelny. BKS pewnie wygrał mecz z Raciborowicami, ale nie zmieniło to sytuacji naszego zespołu w tabeli. Nadal zajmujemy 5 miejsce. Do prowadzącej Olimpii Kowary i zajmujących drugie miejsce Łużyc Lubań mamy 7 punktów straty. W najbliższej kolejce BKS zmierzy się na wyjeździe z Orłem Wojcieszów.

BKS: Bochnia B. (58' Kulesza) – Pietrzak, Mucha, Bryłkowski, Powroźnik, Żmudziński, Wojciechowski (69' Dzioba), Filipiak, Bochnia J. (63' Janicki), Graczyk (56' Świca), Dzięgleski (42' Kamuda).

GKS: Kopczyński – Ćwiak K., Ćwiak Z. (10' Bogacki M.), Doliński M., Różycki, Suszka, Bączkiewicz, Wieczorek (60' Porębski), Woźny, Broszko (77' Jasiński), Jurczak.