Bolesławianie na mistrzostwach Polski w siatkówce plażowej

Patryk i Krzysztof Baranowie
istotne.pl 0 zawody, siatkówka

W dniach 13-15 sierpnia w Niechorzu (województwo zachodniopomorskie) odbył się finał Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Plażowej. W zawodach wzięła udział para z Bolesławca: Patryk i Krzysztof Baranowie. Pierwszy mecz bracia rozegrali z parą Jacyszyn/Pietkiewicz. Wygrali 2:0. W kolejnym spotkaniu zmierzyli się z duetem Radojewski/Melnarowicz. Tym razem ulegli rywalom w dwóch setach.

Przegrana podziałała na bolesławian mobilizująco. Kolejny mecz z parą Siewiorek/Iglewski zakończył się zwycięstwem braci 2:1.

Drugiego dnia mistrzostw nasi zawodnicy najpierw zmierzyli się z parą Baniak/Tomczyk, zwyciężając 2:0. Kolejnymi rywalami braci był duet Kantor/Łosiak, mistrzowie świata do lat 19 i wicemistrzowie Europy do lat 20. To był najbardziej zacięty mecz zawodów. Niestety, zakończył się przegraną bolesławian w trzech setach.

Patryk i Krzysztof BaranowiePatryk i Krzysztof Baranowiefot. AB

Ostatecznie bracia Baranowie zostali sklasyfikowani na miejscach 9-12 (wraz z parami Nowak/Michalak, Jacyszyn/Pietkiewicz i Bagiński/Kantor). Dobry wynik był możliwy dzięki wsparciu firmy NAVSIM Polska z Bolesławca, Gospodarstwa Rolnego Jacka Kozłowskiego z Lubkowa i Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Bolesławcu z/s w Kruszynie.