BKS lepszy od Twardego w ostatnim sparingu

Piłkarze walczą o piłkę
fot. istotne.pl Zwycięstwem zakończyli mecze sparingowe seniorzy BKS Bobrzanie. Nasz zespół pokonał Twardego Świętoszów 3:1. W sobotę BKS rozegra mecz pucharowy w Lubaniu.
istotne.pl 0 sparing, twardy świętoszów, marcin ciliński, bks bolesławiec

W środę (4 sierpnia) BKS rozegrał ostatni, przed rundą zasadniczą, mecz sparingowy. Przeciwnikiem naszej drużyny był beniaminek III ligi – Twardy Świętoszów. Kibice, którzy zdecydowali się przyjść na środowy sparing, obejrzeli ciekawe widowisko. W pierwszej połowie dominowali goście. Wojskowi kilkakrotnie groźnie uderzali na bramkę Sebastiana Łokaja. Najbliżej pokonania bolesławieckiego bramkarza był Sławomir Iskrzak. Po jego strzale z rzutu wolnego futbolówka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Twardy grał lepiej, ale to BKS zdobył pierwszą bramkę. W 42 minucie Chrystian Serkies minął bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Dwie minuty później golem odpowiedzieli przyjezdni. Niepilnowany Sławomir Iskrzak pokonał bramkarza BKS z 5 metra.

W drugiej połowie BKS zagrał zdecydowanie lepiej. Szybsza wymiana piłek, celne podania i groźne kontrataki przyniosły skutek w 70 minucie. Po jednej z kontr było 2:1 dla BKS. Gola zdobył ponownie Chrystian Serkies. Wynik spotkania na 3:1 dla BKS, w 84 minucie, ustalił Mateusz Mucha. Kibice obejrzeli zaciętą grę. Obie drużyny ambitnie walczyły do końcowego gwizdka arbitra. – Kolejny sparing dał mi obraz gry zawodników na niektórych pozycjach. Pierwsza połowa była zdecydowanie słabsza niż druga. Próbowaliśmy gry w głębszej defensywie. Dobrze wyglądało przesuwanie, poza niektórymi pozycjami. Szukamy takiego sposobu grania żeby gra była szybsza, żeby przenosić ciężar gry, żeby po prostu grać i to było widać w drugiej połowie – skomentował środowy mecz trener BKS Bobrzanie Marcin Ciliński.

Już w sobotę (7 sierpnia) BKS rozegra mecz I rundy Okręgowego Pucharu Polski. Nasz zespół zmierzy się w Lubaniu z tamtejszymi Łużycami. Początek meczu wyznaczono na godzinę 17:00.

Aktualizacja 2010-08-07 13:30

Pucharowe spotkanie Łużyce Lubań – BKS Bobrzanie zostało odwołane. Z powodu intensywnych opadów deszczu boisko w Lubaniu nie nadaje się do rozegrania meczu.

Sławomir Iskrzak (pierwszy z lewej) zdobył dla Świętoszowa honorowego golaSławomir Iskrzak (pierwszy z lewej) zdobył dla Świętoszowa honorowego golafot. Marcin Zabawa
Trener Marcin Ciliński wciąż testuje nowych zawodników, którzy mają wzmocnić BKSTrener Marcin Ciliński wciąż testuje nowych zawodników, którzy mają wzmocnić BKSfot. Marcin Zabawa
Chrystian Serkies (pierwszy z lewej) w meczu z Twardym Świętoszów zaliczył dwa trafieniaChrystian Serkies (pierwszy z lewej) w meczu z Twardym Świętoszów zaliczył dwa trafieniafot. Marcin Zabawa