Derby gminy dla GKS Warta Bolesławiecka

Piłkarze na murawie
istotne.pl 0 warta bolesławiecka, gks, gks raciborowice, derby

W niedzielę (15 sierpnia) sezon rozgrywek w klasie okręgowej rozpoczęli piłkarze z Warty Bolesławieckiej i Raciborowic. Na boisku w Warcie odbył się derbowy pojedynek beniaminka z doświadczonym zespołem gości. Mecz był ciekawym widowiskiem. Gospodarze rozpoczęli spotkanie bez kompleksów. Przez pierwszy kwadrans mieli przewagę i oddali więcej strzałów na bramkę Raciborowic. Zawodnicy w białych strojach razili jednak nieskutecznością. Goście zaatakowali w 20 minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne Warty padł gol samobójczy. Będący pod presją przyjezdnych Tomasz Hyjek niefortunnie interweniował i wpakował piłkę do swojej bramki. Siedem minut później Warta Bolesławiecka zdobyła gola wyrównującego. Po błędzie obrony gości (obrońcy liczyli na spalonego) i składnej akcji zespołowej, piłkę do siatki skierował Krzysztof Janowski. W 35 minucie ładnym strzałem popisał się Piotr Rodak, ale bramkarz z Warty był na posterunku. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

W drugiej części gry do ataku ruszyli goście. Trener Raciborowic dokonał dwóch zmian. Za Mateusza Dudzica wszedł Adrian Kulesza, zaś za Marcina Piterę Radosław Wróblewski. Goście stwarzali coraz więcej okazji do zdobycia gola. W 55 minucie dobrej okazji nie wykorzystał Adrian Biały. W 63 minucie, drugą żółtą (za zagranie ręką) i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Piotr Rodak. Od tej chwili Raciborowice grały w dziesiątkę. Mimo gry w osłabieniu goście ambitnie atakowali. Gospodarze również nie zamierzali bronić remisu. W 76 minucie dobrą okazję mieli przyjezdni, jednak Kamil Ćwiak nie trafił do bramki, w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Chwilę później podobną sytuację zmarnował Adrian Biały. W 85 minucie, po rzucie rożnym, gola zdobyli gospodarze. Bramkarza Raciborowic pokonał Marek Spychalski. Dwie minuty później mogło być 3:1 dla gospodarzy, ale sędzia uznał, że bramka została zdobyta ze spalonego. Mecz zakończył się zwycięstwem Warty Bolesławieckiej 2:1.

GKS Warta Bolesławiecka: Kupczak - Krysa, (46' Kotwica),  Hyjek, Buchowski, Szuba, Hencel, Kapecki, Mikołajczyk, (40' Horbacz), Spychalski, (90' Kobeluszczyk) Janicki, Janowski (78' Rupa).

GKS Raciborowice: Kopczyński - Różycki (46' Olechowski), Poczta, Rodak, Bączkiewicz, Biały (78' Woźny), Dudzic (46' Kulesza), Halczuk, Ćwiak, Michalski, Pitera (46' Wróblewski).