Mieszkańcy kamienicy proszą o interwencję

Mieszkańcy kamienicy proszą o interwencję
fot. Marcin Zabawa Budynek przy alei Wojska Polskiego nr 8 i 10 jest w fatalnym stanie. W kilku miejscach przecieka dach, schody „odrywają się” od budynku. Dodatkowo na chodniku pojawiła się niebezpieczna wyrwa.
istotne.pl 0 mieszkanie, dach, interwencja, ul. wojska polskiego

Dla mieszkańców budynku przy alei Wojska Polskiego 8 deszczowa aura oznacza zalane ściany i sufity. Przecieka dach. Deszczówka zalewa sufit i ściany klatki schodowej oraz mieszkań. W kamienicy mieszka 7 rodzin. W najgorszej sytuacji jest kobieta, której mieszkanie znajduje się bezpośrednio pod strychem. Jak zaczyna padać lokatorka mieszkania musi rozstawiać miski, bo woda z sufitu leci niemal ciurkiem. – Mieszkam tu od pół roku i od chwili wprowadzenia się ciągle zalewa to mieszkanie – tłumaczy kobieta.

W mieszkaniu jednej z lokatorek kamienicy woda spływa z sufitu i płynie po ścianachW mieszkaniu jednej z lokatorek kamienicy woda spływa z sufitu i płynie po ścianachfot. Marcin Zabawa

Mieszkańcy klatki schodowej nr 8 mówią, że wielokrotnie zwracali się do zarządcy budynku o załatanie dachu. Dowiedzieli się, że na remont na razie nie ma środków. Interweniowali także u prezydenta miasta – bez rezultatu. Z kolei mieszkańcy klatki nr 10 mają problem ze schodami. Betonowe schody „odrywają się” od reszty budynku. Ludzie żalą się, że administrator zapewne zajmie się tym schodami dopiero wówczas, jak się zawalą i ktoś ucierpi. Lokatorzy kamienicy skarżą się też, że zarządca budynku nie interweniuje w sprawie pokaźnej wyrwy, która pojawiła się na chodniku przed budynkiem. Ostatnie deszcze podmyły grunt i dziura powiększyła się. Według mieszkańców, wyrwa zostanie załatana dopiero, jak ktoś w nią wpadnie i skręci lub złamie nogę.

Na ścianach i sufitach mieszkań i klatki schodowej pojawił się grzybNa ścianach i sufitach mieszkań i klatki schodowej pojawił się grzybfot. Marcin Zabawa
Schody wejściowe do klatki nr 10 są w fatalnym stanie i grożą zawaleniemSchody wejściowe do klatki nr 10 są w fatalnym stanie i grożą zawaleniemfot. Marcin Zabawa
Dziura przy alei Wojska Polskiego zajmuje już prawie pół chodnikaDziura przy alei Wojska Polskiego zajmuje już prawie pół chodnikafot. Marcin Zabawa

– Decyzja o remoncie dachu nie należy do zarządcy, tylko do wspólnoty mieszkaniowej – tłumaczy Tomasz Słota, specjalista ds. nieruchomości w TBS. – Administrator jest tylko wykonawcą woli wspólnoty. Jeśli podjęta zostanie stosowna uchwała, Towarzystwo Budownictwa Społecznego na pewno wykona remont dachu.

Zapytany o wyrwę, która pojawiła się na chodniku przed budynkiem, Słota odpowiedział: – Wszystkie konserwacje i remonty, które są niezbędne, przeprowadzamy na bieżąco. Dziura na pewno zostanie usunięta.

Przekaż istotną informację

Sygnał o fatalnym stanie budynku otrzymaliśmy od jednego z Czytelników. Jeżeli również posiadasz ważne informacje, wyślij SMS, zadzwoń lub napisz maila. Gwarantujemy anonimowość.

(informacja ii)