Bolesławianie zremisowali z Polonią Trzebnica 2:2

Logo BKS Bobrzanie Bolesławiec
istotne.pl 0 mecz, polonia, trzebnica, bks bolesławiec

W sobotę na stadionie przy ul. Spółdzielczej BKS Bobrzanie podejmował Polonię Trzebnica. Mecz zaczął się obiecująco dla naszej drużyny. Już w 2 minucie bolesławianie objęli prowadzenie. Kamil Mielnik zagrał w pole karne do Krzysztofa Szymańskiego, a ten pokonał (na raty) bramkarza gości. Dwie minuty później w słupek trafił Chrystian Serkies. Polonia odpowiedziała w 14 minucie groźnym strzałem Dominika Maziarza. W kolejnych minutach piłkarze BKS zmarnowali wiele dobrych i bardzo dobrych okazji do zdobycia gola. Kilku sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Chrystian Serkies i Paweł Rissmann. Pierwszy mijał obrońców, ale strzelał wprost w bramkarza, drugi kilkakrotnie posyłał piłkę niecelnie. Piłkarze Polonii stwarzali zagrożenie tylko ze stałych fragmentów gry. Marka Przykłotę próbowali pokonać: Marin Bobik i Paweł Kapinos. W 44 minucie Krzysztof Szymański zagrał wzdłuż bramki do Chrystiana Serkiesa i było już 2:0 dla BKS.

Krzysztof Szymański strzelił dla bolesławian pierwszego golaKrzysztof Szymański strzelił dla bolesławian pierwszego golafot. Marcin Zabawa

Drugą połowę bolesławianie zaczęli od straty gola. Bramkarza BKS silnym strzałem pokonał Iwo Kwaczewski. Kilka minut później ładnym uderzeniem popisał się Marek Kumoś. Piłka szybowała w kierunku okienka bramki, ale golkiper gości zdołał ją wybić na rzut rożny. W 65 minucie na bramkę Polonii niecelnie uderzał Paweł Rissmann. Okazję na powiększenie prowadzenia miał także Chrystian Serkies, ale on również strzelił niecelnie. Niestety, w 82 minucie goście doprowadzili do remisu. Na listę strzelców wpisał się Marcin Bobik. W ostatnich minutach spotkania bolesławianie zmarnowali jeszcze kilka dobrych sytuacji. Okazji nie wykorzystali: Marcin Ogórek i Radosław Szajwaj. Silny strzał na bramkę gości oddał też Kamil Mielnik, ale bramkarz zdołał wyekspediować piłkę na rzut rożny. Mecz zakończył się podziałem punktów. Po 34 kolejce spotkań BKS zajmuje 8 miejsce w tabeli ze stratą 1 punku do MKS Oława i Pogoni Oleśnica.

Chrystian Serkies miał dużo okazji do zdobycia bramekChrystian Serkies miał dużo okazji do zdobycia bramekfot. Marcin Zabawa

BKS Bobrzanie wystąpił w składzie: Marek Przykłota, Grzegorz Nowak, Paweł Demczar, Błażej Rajchel, Marek Kumoś, Krzysztof Szymański (Radosław Szajwaj), Tomasz Jasiński (Robert Nitarski), Kamil Mielnik, Chrystian Serkies, Mateusz Mucha, Paweł Rissmann (Marcin Ogórek).

Pod koniec meczu Kamil Mielnik oddał silny i celny strzał, ale bramkarz gości zdołał obronićPod koniec meczu Kamil Mielnik oddał silny i celny strzał, ale bramkarz gości zdołał obronićfot. Marcin Zabawa