Agnieszka Dalmata w finale Samsung Athletic Cup 2008

Logo klubu Bolesłavia
fot. MKS Bolesłavia W rozegranych w Poznaniu zawodach Samsung Athletic Cup 2008 najlepsza w pchnięciu kulą okazała się Agnieszka Dalmata z MKS Bolesłavia. Sportsmenka zakwalifikowała się do finału SAC.
istotne.pl 0 lekkoatletyka, agnieszka dalmata, bolesłavia

Reklama

23 maja w Poznaniu odbyły się piąte zawody z cyklu Samsung Athletic Cup 2008. Najlepsza w pchnięciu kulą okazała się Agnieszka Dalmata, zawodniczka MKS Bolesłavia. Wynik uzyskany przez 15-letnią sportsmenkę – 12.91 m – pozwala myśleć o zwycięstwie w finale SAC (15 czerwca w Warszawie).

Agnieszka DalmataAgnieszka Dalmatafot. MKS Bolesłavia

Powody do zadowolenia ma również Paulina Olszowy, która ustanowiła nowy rekord życiowy. Dystans 600 m pokonała w 1:43.28 s, co dało jej 8 miejsce wśród 51 zawodniczek. Swój rekord życiowy pobił w Poznaniu także oszczepnik Mateusz Bieńkowski. Młody sportowiec posłał oszczep na odległość 44.75 m, zdobywając pierwsze miejsce. W tej samej konkurencji wystartowała Agnieszka Bosek, która uplasowała się na drugiej pozycji z wynikiem 32.89 m.

Dekoracji najlepszych zawodników SAC 2008 dokonał Zdzisław Hoffmann, mistrz świata w trójskoku z 1983 r.Dekoracji najlepszych zawodników SAC 2008 dokonał Zdzisław Hoffmann, mistrz świata w trójskoku z 1983 r.fot. MKS Bolesłavia

Mistrzostwa Dolnego Śląska w Bogatyni

Podczas mistrzostw rozegranych 19 maja zawodnicy MKS Bolesłavia zdobyli aż 9 medali. Tytuł mistrzów Dolnego Śląska wywalczyli Karolina Kędzia (skok w dal) i Patryk Dudyński (bieg na 110 m przez płotki). Wicemistrzyniami województwa zostały Dagmara Omiatacz (w dwóch konkurencjach: rzucie młotem i dyskiem) oraz Katarzyna Romaszko. Natomiast brązowe medale wręczono Katarzynie Romaszko (bieg na 400 m przez płotki), Karolinie Kędzi (rzut oszczepem) i Adrianowi Skrzypaczowi (bieg na 400 m). Czwarty brązowy medal medal zawodnicy Bolesłavii zdobyli drużynowo (sztafeta 4 x 100 m).

(informacja MKS Bolesłavia/GA)

Reklama