Dziewczęta z I LO najlepsze w rozgrywkach strefowych

Elżbieta Chodyra i siatkarki z I LO
fot. MOS Siatkarki z I LO zwyciężyły w Zawodach Strefowych Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. Bolesławianki wywalczyły awans do rozgrywek wojewódzkich.
istotne.pl 0 zawody, pceikk bolesławiec, 1lo bolesławiec, siatkówka

W Zawodach Strefowych Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej, które rozegrano 5 i 6 czerwca w Jeleniej Górze, zwyciężyły reprezentantki I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Mistrzynie strefy wystąpiły w składzie: Joanna Naglik, Martyna Ochocka i Kamila Duru. Dziewczęta zakwalifikowały się do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 13 czerwca we Wrocławiu. Opiekunką zespołu jest Elżbieta Chodyra.

Zwyciężczynie rozgrywek strefowychZwyciężczynie rozgrywek strefowychfot. MOS

Natomiast w czwartek 5 czerwca na terenie Ośrodka Wodno-Sportowego w Bolesławcu zakończyły się rozgrywki Mistrzostw Powiatu Szkół Gimnazjalnych w Siatkówce Plażowej. W kategorii dziewcząt bezkonkurencyjna okazała się drużyna z Gimnazjum nr 3 w składzie: Dorota Medyńska, Dorota Burdyna i Dominika Mienculewicz. Mistrzynie powiatu nie straciły ani jednego seta. Na drugiej pozycji uplasowały się reprezentantki I Prywatnego Gimnazjum, a na trzeciej – gimnazjalistki z Iwin.

W kategorii chłopców zwyciężyli reprezentanci Gimnazjum nr 2, którzy wystąpili w składzie: Eryk Pankowski, Jakub Czyżewski i Łukasz Krawiec. Drugie miejsce zdobył zespół z Gimnazjum w Nowej Wsi.

Do rozgrywek strefowych, które odbędą się 9 i 10 czerwca w Bolesławcu, zakwalifikowały się obie mistrzowskie drużyny oraz zespół dziewcząt z I Prywatnego Gimnazjum (w składzie: Magda Kozłowska, Patrycja Dopieralska i Karolina Damian).

Organizatorem zawodów był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy.