Czterech bolesławian w mistrzostwach motocyklowych

Czterech bolesławian w mistrzostwach motocyklowych
fot. Krzysztof Gwizdała Daniel Biedrawa, Mariusz Durynek, Patryk Przybyło i Marek Szewczyk wystartują w pierwszej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, która odbędzie się 17 i 18 maja w Poznaniu.
istotne.pl zawody, motocykl, wyścig

W najbliższy weekend w Poznaniu odbędzie się pierwsza runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, w której wystartuje czterech bolesławian. Dwaj z nich (Daniel Biedrawa i Mariusz Durynek) będą się ścigać w klasie dla zaawansowanych rookie. Natomiast pozostali (Patryk Przybyło i Marek Szewczyk) – w klasie pretendent. „To zielona klasa dla całkowitych debiutantów, którzy po raz pierwszy biorą udział w wyścigu. To klasa otwarta. Występują w niej zawodnicy bez licencji” opowiada portalowi IstotneInformacje.pl Daniel Biedrawa.

Spośród czwórki motocyklistów z naszego miasta największe doświadczenie ma Durynek, który w mistrzostwach Polski weźmie udział już po raz trzeci.

Daniel Biedrawa na swoim tuningowanym motocykluDaniel Biedrawa na swoim tuningowanym motocyklufot. Krzysztof Gwizdała

Daniel Biedrawa w poznańskich mistrzostwach wystartuje na motocyklu Yamaha R6 (rocznik 2005). Pojazd jest przystosowany do jazdy sportowej, ma wymienioną obudowę, zawieszenie i opony. Osiąga prędkość maksymalną 280 km/h. W 2,9 s przyspiesza do 100 km/h.

Aktualizacja 2008-05-20, 21:00

Wyniki I rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski:

  • Mariusz Durynek – 6 miejsce w klasie Suzuki GSXR Cup i 9 miejsce w klasie Rookie 1000
  • Daniel Biedrawa – 6 miejsce w klasie Pretendent i 10 miejsce w klasie Rookie 600
  • Paweł Jakubiszyn – 17 miejsce w klasie Pretendent i 17 miejsce w klasie Rookie 600
  • Marek Szewczyk – 28 miejsce w klasie Pretendent
  • Patryk Przybyło – 38 miejsce w klasie Pretendent

W poznańskim wyścigu brał również udział Paweł Jakubiszyn. Informację o starcie tego zawodnika otrzymaliśmy w trakcie trwania zawodów.

(informacja MZ/GA)

Zobacz także

Więcej o poznańskich mistrzostwach motocyklowych