Krzysztof Jasiński jest mistrzem Polski w taekwondo

Krzysiek Jasiński
fot. istotne.pl Zawodnik UKS Ilyo wywalczył złoty medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. Po zaciętej walce finałowej bolesławianin pokonał Patryka Rodzika.
istotne.pl 0 zawody, taekwondo, krzysztof jasiński

W miniony weekend w Kętrzynie (woj. warmińsko-mazurskie) odbyły się finały Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwondo Olimpijskim. W zawodach wystartowało dwóch sportowców z UKS Ilyo Bolesławiec. Nie zawiedli pokładanych w nich nadziei. Na najwyższym stopniu podium w kategorii juniorów 48 kg stanął Krzysztof Jasiński.

W zaciętej i wyrównanej walce finałowej, mimo kontuzji kostki i śródstopia, Krzysztof pokonał zawodnika Andros Puławy Patryka Rodzika, zdobywając w dogrywce tzw. złoty punkt. Tym samym reprezentant Bolesławca wywalczył upragniony złoty medal Mistrzostw Polski.

W niedzielę natomiast rywalizowali ze sobą młodzieżowcy (18–21 lat). W kategorii do 63 kg Yevgen Nikitin wywalczył trzecie miejsce, przegrywając w półfinale z obecnym mistrzem Polski – Bartoszem Piegatem z KS Tygrys Kętrzyn.

W kętrzyńskich zawodach obaj utalentowani sportowcy z UKS Ilyo odnieśli duży sukces. W tym sezonie klub ma już na koncie dwa złote medale, w tym jeden wywalczony podczas bolesławieckich finałów XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, oraz jeden brązowy.

„Przed nami krótki odpoczynek, lipcowe oraz sierpniowe zgrupowania i przygotowania do Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików oraz eliminacji Mistrzostw Polski 2009” powiedział portalowi IstotneInformacje.pl Mariusz Sulma, trener UKS Ilyo. „Pierwsze odbędą się na przełomie października i listopada w Poznaniu dla dziewiątki juniorów młodszych” dodał.