II LO jest mistrzem powiatu w piłce nożnej

II LO jest mistrzem powiatu w piłce nożnej
fot. MOS Bolesławiec Rozegrano ostatnią kolejkę Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej. W zawodach udział wzięło 7 drużyn. Najlepszy okazał się zespół z II Liceum Ogólnokształcącego.
istotne.pl zawody, mirosław sakowski, edukacja

Ostatnią kolejkę Mistrzostw Powiatu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piłce Nożnej rozegrano 23 października. W zawodach uczestniczyło 7 zespołów, a rozgrywki rozpoczęły się 2 października.

Piłkarze Zespołu Szkół BudowlanychPiłkarze Zespołu Szkół Budowlanychfot. MOS Bolesławiec

Ostatecznie najlepszą okazała się drużyna II Liceum Ogólnokształcącego, która wygrała 5 meczów (4:1 z ZSB; 3:1 z I LO; 1:0 z ZSE; 4:2 z ZSOiZ; 4:0 z ZSHU) i jeden przegrała (2:3 z ZSM). Wicemistrzem powiatu został Zespół Szkół Mechanicznych, który miał na koncie cztery wygrane (2:0 z ZSB; 3:2 z I LO i II LO oraz 3:1 z ZSHU) i dwa remisy (2:2 z ZSE i ZSOiZ).

Piłkarze Zespołu Szkół ElektronicznychPiłkarze Zespołu Szkół Elektronicznychfot. MOS Bolesławiec

Trzecie miejsce zajęło I Liceum Ogólnokształcące – po czterech wygranych (2:0 z ZSB; 2:1 z ZSE; 5:2 z ZSOiZ i 4:1 z ZSHU), ale dwóch porażkach (2:3 z ZSM i 1:3 z II LO). Dalsze miejsca zajęły drużyny: Zespołu Szkół Elektronicznych, Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych, Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Handlowo-Usługowych.

Piłkarze I LOPiłkarze I LOfot. MOS Bolesławiec

Mistrzowską drużynę reprezentowali: Robert Zarzycki, Andrzej Młynar, Jakub Urbanik, Radek Sałajczyk, Sebastian Jaśkiewicz, Krzysztof Walęga, Piotr Walęga, Michał Kruszelnicki, Tomasz Kamiński, Tomasz Czachara, Tomasz Gortych, Marcin Kobeluszczyk, Tomasz Piekarz, Sławomir Kopeć, Marcin Mudrak, Savas Halvanzis, Paweł Łuc, Michał Drankiewicz, Piotr Lesiuk. Opiekunem mistrzów powiatu jest Mirosław Sakowski.

Mistrzowie powiatuMistrzowie powiatufot. MOS Bolesławiec

Końcowa punktacja przedstawia się następująco:

  1. II LO – 15 punktów
  2. ZSM – 14 punktów
  3. I LO – 12 punktów
  4. ZSE – 8 punktów
  5. ZSOiZ – 7 punktów
  6. ZSB – 4 punkty
  7. ZSHU – 0 punktów.

(informacja MOS Bolesławiec/GA)