Martyna Woźnica prezentuje swoje prace w MDK

Martyna Woźnica
fot. istotne.pl W galerii Młodzieżowego Domu Kultury można oglądać prace Martyny Woźnicy. W piątek odbył się wernisaż wystawy.
istotne.pl 0 wystawa, mdk bolesławiec

Reklama

W "Galerii Zdolnych" Młodzieżowego Domu Kultury swoje prace prezentuje Martyna Woźnica. Wystawa nosi tytuł "Prace zebrane". W piątek w galerii MDK odbył się wernisaż wystawy.

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Martyna jest uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego w Bolesławcu. Najchętniej używane przez nią techniki to: akwarele, pastele i grafika. Tworzy również witraże i rzeźby. Sztuką zajmuje się – jak mówi – odkąd pamięta. "Na zajęcia chodzę od pierwszej klasy podstawówki. Najpierw chodziłam do pana Czesława Matyjewicza, do BOK. Potem trawiłam do MDK, do pani Magdy Koniecznej i do pani Kasi Sas" opowiada Martyna. Ulubionymi technikami licealistki są rysunek i grafika. Zajmuje się także tworzeniem witraży. Witraż z aniołem – autorstwa Martyny – został nagrodzony (II nagroda) na wystawie twórczości chrześcijańskiej "Kairos".

fot. Marcin Zabawa
fot. Marcin Zabawa

Tematyka prac Martyny jest zróżnicowana. Na wystawie można zobaczyć nawiązania do szachów, elementy sztuki japońskiej, pejzaże i sztukę sakralną. "Niektóre z moich prac są interpretacją gotowych dzieł, tak jest w przypadku Japonek. Są też rzeczy przypadkowe. Kiedyś zaczęłam od namalowania kwiatka, później domalowywałam inne rzeczy i wyszedł obrazek, który mi się spodobał i który później przerobiłam na grafikę” tłumaczy Martyna. Ulubionym artystą licealistki jest Leonadro da Vinci. Marzeniem młodej artystki są studia w Akademii Sztuk Pięknych.

(informacja MZ)

Reklama