Droga z Dobrej do Osiecznicy w tragicznym stanie

Droga z Dobrej do Osiecznicy w tragicznym stanie
fot. Gerard Augustyn O problemie powiadomił redakcję kierowca, który na tej trasie dwa razy uszkodził koło.
istotne.pl osiecznica, droga, dobra, dsdik, dziura, gddkia

O nagłośnienie sprawy poprosił nasz Czytelnik. W mailu do redakcji napisał: „Przejeżdżam tą drogą codziennie. Od zakończenia miejscowości Dobra aż do gminy Osiecznica jest dosłownie tragiczna. W jednym miejscu trzeba zwolnić do ok. 20 km/h, co nie gwarantuje, że auto nie zostanie uszkodzone”. I dodaje, że sam w tym miejscu dwukrotnie uszkodził koło.

fot. Gerard Augustyn

„Znaki informujące o wybojach na niewiele się zdają. Nawet kierowcy jadący z przepisową prędkością muszą pokonywać ten odcinek slalomem” bulwersuje się mężczyzna.

Nawet kierowcy jadący z przepisową prędkością muszą pokonywać ten odcinek slalomem - pisze CzytelnikNawet kierowcy jadący z przepisową prędkością muszą pokonywać ten odcinek slalomem - pisze Czytelnikfot. Gerard Augustyn

Drogą administruje Dolnośląska Służba Dróg i Kolei. – Wiemy, jaki jest stan tego odcinka – mówi portalowi IstotneInformacje.pl Joanna Jarocka, rzeczniczka DSDiK. Problem w tym, że renowacja tej drogi jest dla zarządcy zadaniem rezerwowym. – Póki co na bieżąco wykonujemy remonty cząstkowe – podkreśla Jarocka.

Dziury w jezdni utrudniają życie kierowcomDziury w jezdni utrudniają życie kierowcomfot. Gerard Augustyn

Jak zaznacza rzeczniczka, jest jednak szansa, że prace renowacyjne ruszą jeszcze w tym roku. Jej zdaniem, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma w planach remont odcinka od Osiecznicy do autostrady. – Jeżeli GDDKiA zdecyduje się na renowację tej trasy, my dołożymy pieniądze i razem wyremontujemy całość – dodaje Jarocka.

Aktualizacja 2009-03-31 15:05

Joanna Wąsiel, rzeczniczka wrocławskiego oddziału GDDKiA, zaprzeczyła, jakoby urząd planował remont jakiegokolwiek odcinka na tej trasie.

(informacja ii)