Mecz BKS – Karkonosze bez jeleniogórskich kibiców

Mecz BKS – Karkonosze bez jeleniogórskich kibiców
fot. BKS W sobotę BKS Bobrzanie rozegra mecz z Karkonoszami Jelenia Góra. Fani drużyny przyjezdnej nie będą mogli dopingować swojej drużyny na bolesławieckim stadionie. DZPN nałożył karę na kibiców jeleniogórskiej drużyny.
istotne.pl karkonosze jelenia góra, zakaz, piłka nożna, bks bolesławiec

Już w najbliższą sobotę na stadionie w Bolesławcu zostanie rozegrany mecz 21 kolejki IV ligi dolnośląskiej. BKS spotka się z Karkonoszami Jelenia Góra. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00. Derby odbędą się jednak bez udziału kibiców gości. Powodem jest kara, jaką nałożył Wydział Dyscypliny Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej na fanów jeleniogórskiej jedenastki. Kibice Karkonoszy mają zakaz uczestniczenia w meczach wyjazdowych swojej drużyny. Kara obowiązuje do końca sezonu 2008/2009. Powodem wydania zakazu było zachowanie i wtargnięcie kibiców Karkonoszy na murawę boiska. Do incydentu doszło w czasie meczu jeleniogórzan w Świebodzicach.

Aktualizacja 2009-04-17 11:30

DZPN: zakaz obowiązuje od momentu ogłoszenia

Otrzymaliśmy nieoficjalną wiadomość, że jeleniogórscy kibice odwołali się od decyzji Wydziału Dyscypliny DZPN. Tym samym planują przyjechać na mecz do Bolesławca. Jak się okazało informacja o odwołaniu nie jest prawdziwa. Co więcej, decyzja DZPN obowiązuje od momentu jej ogłoszenia. Można się od niej odwołać ale, jak nas poinformowano w DZPN, do piątkowego południa nie wypłynęło żadne odwołanie. Tym samym zorganizowana grupa kibiców Karkonoszy nie będzie mogła wejść na stadion w Bolesławcu. Za nieprzestrzeganie zakazu może zostać ukarany nawet sam gospodarz meczu, czyli BKS Bobrzanie.

(informacja BKS Bobrzanie/MZ)

Zobacz także

BKS Bobrzanie - oficjalna strona klubu